Eb 2016: a szakportál szerint nem volt egyenlő a mérce az izlandi–magyaron

2016.06.18. 23:01
A játékvezetéssel foglalkozó worldreferee.com oldal nem túl hízelgő véleménnyel ír az Izland–Magyarország (1–1) labdarúgó Eb-meccset vezető Szergej Karaszjovról. A szakportál szerint az orosz játékvezető erősen véleményes büntetőt ítélt meg Izland javára, illetve nem biztos abban, hogy egyforma mércét alkalmazott a két csapattal szemben.

A worldreferee.com kiemeli a 39. perc eseményét, a büntető megítélését. Az oldal szerint Karaszjov már majdnem akkor belefújt a sípjába, amikor Királyon átesett egy izlandi, ám amikor Kádárral ütközött egy másik szigetországival, már nem habozott, a tizenegyespontra mutatott. Általánosságban úgy tűnt, hogy az izlandiaknak kedvez az ítéleteivel.

Szintén részletesen beszél az izlandiak utolsó helyzetéről, a 94. percben megítélt szabadrúgásról, amelyet éppen a tizenhatoson kívülről végezhettek el az izlandiak. A worldreferee.com szakírója egy pillanatra azt hitte, hogy ismét büntetőt ítél.