Vb 2022: három gólt lőttek a spanyolok a főpróbájukon

K. Zs.K. Zs.
2022.11.17. 19:11
Gavi lőtte a spanyolok második gólját (Fotó: AFP)
Spanyolország és Marokkó is győzelemmel tudta le csütörtökön tartott főpróbáját a labdarúgó-világbajnokságra: a spanyolok 3–1-re nyertek Jordánia vendégeként, míg az „Atlasz oroszlánjai” 3–0-ra verték Grúziát.

JORDÁNIA–SPANYOLORSZÁG 1–3

A spanyol válogatott Ammanban tartotta a világbajnoki főpróbáját, és már a 13. percben vezetett: Marco Asensio passzából Ansu Fati lőtt a hazaiak kapujába, 0–1. VIDEÓ ITT!

A második játékrész elejére is jutott egy spanyol gól: Carlos Soler finom csel után jobbról középre játszott, Pablo Sarabia lövését még blokkolták, de Gavi élt a lepattanó labda kínálta lehetőséggel, és a bal alsóba lőtt, 0–2. VIDEÓ ITT!

A hajrában Nico Williams is kihasználta, hogy csereként játéklehetőséghez jutott: a bilbaói támadó szép labdaátvétel után szintén a bal alsót választotta, 0–3. VIDEÓ ITT!

S hogy az ammani publikumnak a spanyol hírességek vendégül látásán túl is legyen mit ünnepelnie, a csereként beálló Hamza el-Dardur elegáns góllal szintén feliratkozott az eredményjelzőre, 1–3. VIDEÓ ITT!

A spanyoloknak ez volt az első mérkőzésük Jordánia ellen, míg ázsiai válogatottak ellen a tizenötödik – és még veretlenek: 13 győzelem és két döntetlen szerepel a mérlegben.

Luis Enrique csapata november 23-án Costa Rica ellen kezdi világbajnoki szereplését, következő csoportellenfele Németország (november 27.) lesz, majd Japánnal játszik (december 1.).

MAROKKÓ–GRÚZIA 3–0

A marokkóiak az Arab Emírségek harmadik legnépesebb városában, Sardzsában játszották le utolsó felkészülési mérkőzésüket, és Juszef en-Nesziri fejesével már az 5. percben megszerezték a vezetést, 1–0. VIDEÓ ITT!

A félidő derekán pedig már igazi világbajnoki show-elemmel kápráztatták el a marokkóiak a publikumot: Hakim Zijes labdát szerzett a felezővonal közelében, majd a saját térfeléről a grúz kapuba emelt, 2–0. VIDEÓ ITT!

A hajrá kezdetén Szofian Bufal egy kezezésért megítélt büntetőből állította be a végeredményt, 3–0. VIDEÓ ITT!

A marokkóiak Horvátország ellen kezdenek a vb-n (november 23.), majd Belgium (november 27.) és Kanada (december 1.) ellen folytatják.

VB-FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
JORDÁNIA–SPANYOLORSZÁG 1–3 (0–1)
Amman
SPANYOLORSZÁG:
R. Sánchez (Raya, a szünetben) – Carvajal (Azpilicueta, a szünetben), Eric García (Rodri, 72.), Pau Torres, Laporte (Jordi Alba, 58.) – Gavi (Ferran Torres, 58.), Koke (Olmo, 58.), Soler – Sarabia (Pino, 58.), Marco Asensio, Fati (N. Williams, 72.). Szövetségi kapitány: Luis Enrique
Gólszerző: el-Dardur (90+2.), ill. Fati (13.), Gavi (56.), N. Williams (84.)

MAROKKÓ–GRÚZIA 3–0 (2–0)
Sardzsa
MAROKKÓ:
Bunu – Attijat, Agerd, Hakimi (Mazraui, a szünetben) – Dzsabran, Unahi (Amrabat, a szünetben), Zijes (Zaruri, 69.), Szaissz (el-Jamik, 63.) – Bufal, en-Nesziri (Hamdallah, a szünetben), Amallah (Sair, 63.). Szövetségi kapitány: Valid Regragi
Gólszerző: en-Nesziri (5.), Zijes (29.), Bufal (72. – 11-esből)

SPANYOLORSZÁG VB-KERETE
KAPUSOK: Unai Simón (Athletic Bilbao), David Raya (Brentford – Anglia), Robert Sánchez (Brighton & Hove – Anglia)
VÉDŐK: Dani Carvajal (Real Madrid), César Azpilicueta (Chelsea – Anglia), Eric García (FC Barcelona), Hugo Guillamón (Valencia), Pau Torres (Villarreal), Aymeric Laporte (Manchester City – Anglia), José Gaya(Valencia), Jordi Alba (FC Barcelona)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: Sergio Busquets (FC Barcelona), Rodri (Manchester City – Anglia), Pedri (FC Barcelona), Koke (Atlético Madrid), Gavi (FC Barcelona), Carlos Soler (PSG – Franciaország), Marcos Llorrente (Atlético Madrid)
TÁMADÓK: Pablo Sarabia (PSG – Franciaország), Nico Williams (Athletic Bilbao), Marco Asensio (Real Madrid), Álvaro Morata (Atlético Madrid), Ansu Fati (FC Barcelona), Yeremy Pino (Villarreal), Ferran Torres (FC Barcelona), Dani Olmo (RB Leipzig – Németország)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Luis Enrique

MAROKKÓ VB-KERETE
KAPUSOK:Jasszin Bunu (Sevilla – Spanyolország), Munir Mohamedi (Al-Vehda – Szaúd Arábia), Ahmed Reda Tagnauti (Vidad)
VÉDŐK: Najef Agerd
(West Ham United – Anglia), Jahia Attijat Allah (Vidad), Badr Benun (Qatar SC – Katar), Asraf Dari (Brest – Franciaország), Dzsavad el-Jamik (Valladolid – Spanyolország), Asraf Hakimi (PSG – Franciaország), Nusszair Mazraui (Bayern München – Németország), Romain Szaissz (Besiktas – Törökország)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: Szelim Amallah (Standard Liege – Belgium), Szofjan Amrabat (Fiorentina – Olaszország), Iliasz Sair (QPR – Anglia), Anassz Zaruri (Burnley – Anglia), Jahja Dzsabran(Vidad), AzzedinUnahi (Angers – Franciaország), Bilal el-Kannusz (Genk – Belgium), Abdelhamid Szabiri (Sampdoria – Olaszország)
TÁMADÓK: Zakaria Abuklal (Toulouse – Franciaország), SzofianBufal (Angers – Franciaország), Valid Seddira (Bari – Olaszország) Juszef en-Nesziri (Sevilla – Spanyolország), Abde Ezzalzuli (Osasuna), Abderrazak Hamdallah (Al-Ittihad – Szaúd Arábia), Hakim Zijes (Chelsea – Anglia)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Valid Regragi