Vb 2022: CR nélküli örömfoci, Portugália négy gólt vágott a főpróbán

K. Zs.K. Zs.
2022.11.17. 21:52
Az egyik portugál gólöröm a négy közül (Fotó: AFP)
Portugália világbajnokságra készülő labdarúgó-válogatottja időnként remek játékkal, összességében könnyedén 4–0-ra legyőzte Nigériát a két nemzeti csapat csütörtök esti lisszaboni mérkőzésén.

Már a 9. percben vezettek a portugálok: Joao Félix nagyszerű indításával Diogo Dalot futott le az alapvonalig a jobb oldalon, felnézett, középre játszott, és az őrizetlenül érkező Bruno Fernandes jobbal a kapuba lőtt, 1–0. VIDEÓ ITT!

A második gólt is Bruno Fernandes lőtte. A 34. percben Bernardo Silva beadása Bright Osayi-Samuel karjáról vágódott le, és bár a nigériaiak próbálták lebeszélni a játékvezetőt a tizenegyesről, nem jártak sikerrel, a Manchester United légiósa viszont igen – egy szökellést is beiktatva értékesítette a büntetőt, 2–0. VIDEÓ ITT!

A második félidő legizgalmasabb pillanatai a hajrában érkeztek el: a 81. percben Rui Patrício kivédte Emmanuel Dennis tizenegyesét (VIDEÓ ITT!), majd gyakorlatilag az ellenakció végén Goncalo Ramos, szép adogatást befejezve, belőtte a hazaiak harmadik gólját, 3–0. VIDEÓ ITT!

Két perccel később még egy portugál cserejátékos gólt szerzett: Joao Félix balról középre tett labdáját Goncalo Ramos bravúros mozdulattal terelte tovább, Joao Mário pedig közvetlen közelről a kapuba lőtt, 4–0. VIDEÓ ITT!

Cristiano Ronaldo kihagyta a mérkőzést, a hivatalos hírek szerint kisebb gyomorbántalmak miatt csak a lelátóról követhette az eseményeket. Mint ismert, a portugálok világklasszisa a napokban interjút adott Piers Morgannak – az első részt már a Nemzeti Sport Online-on is olvashatták, a másodikat éppen csütörtök estére időzítve sugározták Angliában.

A portugálok a H-csoportban szerepelnek a katari vb-n, sorrendben Ghána (november 24.), Uruguay (november 28.) és Dél-Korea (december 2.) lesz az ellenfelük.

VB-FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
PORTUGÁLIA–NIGÉRIA 4–0 (2–0)
Lisszabon
PORTUGÁLIA:
Rui Patrício – Diogo Dalot, Rúben Dias (Pepe, a szünetben), António Silva, Nuno Mendes (Guerreiro, a szünetben) – Bruno Fernandes (Vitinha, a szünetben), William Carvalho, Otávio (Horta, 76.) – Bernardo Silva (Joao Mário, a szünetben), André Silva (G. Ramos, 67.), Joao Félix. Szövetségi kapitány: Fernando Santos
Gólszerző: Bruno Fernandes (9., 35. – a másodikat 11-esből), G. Ramos (82.), Joao Mário (84.)

PORTUGÁLIA VB-KERETE
KAPUSOK: Diogo Costa (Porto), José Sá (Wolverhampton Wanderers– Anglia), Rui Patrício (Roma – Olaszország)
VÉDŐK: Diogo Dalot (Manchester United – Anglia), Joao Cancelo (Manchester City – Anglia), Danilo Pereira (PSG – Franciaország), Pepe (Porto), Rúben Dias (Manchester City – Anglia), António Silva (Benfica), Nuno Mendes (PSG – Franciaország), Raphaël Guerreiro (Borussia Dortmund – Németország)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: Joao Palhinha (Fulham – Anglia), Rúben Neves (Wolverhampton Wanderers – Anglia), Bernardo Silva (Manchester City – Anglia), Bruno Fernandes (Manchester United – Anglia), Joao Mário (Benfica), Matheus Nunes (Wolverhampton Wanderers – Anglia), Otávio (FC Porto), Vitinha (PSG – Franciaország), William Carvalho (Real Betis – Spanyolország)
TÁMADÓK: André Silva (RB Leipzig – Németország), Cristiano Ronaldo (Manchester United – Anglia), Goncalo Ramos (Benfica), Joao Félix (Atlético Madrid – Spanyolország), Rafael Leao (Milan – Olaszország), Ricardo Horta (Braga)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Fernando Santos