Vb 2022: Messiék 5–0-val léptek közelebb a világcsúcshoz

K. Zs.K. Zs.
2022.11.16. 18:23
Lionel Messi és Julián Álvarez pacsizik a kettejük által összehozott első gól után (Fotó: AFP)
A világbajnokságra készülő argentin labdarúgó-válogatott már a szünetben négy góllal vezetett az Arab Emírségek legjobbjai ellen, és végül 5–0-ra nyerte meg a két csapat szerda esti felkészülési mérkőzését Abu-Dzabiban. Az argentinok már 36 mérkőzés óta veretlenek, két meccs hiányzik nekik a világcsúcs megdöntéséhez.

Negyedóra sem telt el a mérkőzésből, amikor gyors argentin akció végén a jobb oldalon meglóduló Lionel Messi pontosan játszott középre, és a hosszú oldalon érkező Julián Álvarez a hazai kapuba lőtt, 0–1. VIDEÓ ITT!

A játékrész derekán Ángel Di María percei következtek: a Juventus szélsője előbb pazar ballábas kapáslövéssel talált be (VIDEÓ ITT!), majd a kapust is kicselezve növelte háromgólosra az argentin előnyt, 0–3. VIDEÓ ITT!

A 41. percben Di María előkészítő volt, ő passzolt Lionel Messihez, aki egy testcsellel kivonta a forgalomból a közelében egyébként is megilletődöttnek tűnő védőket, mielőtt jobbal félmagasan a kapu jobb oldalába lőtt, 0–4. VIDEÓ ITT!

Egy kis stat: Messi 10 gólt szerzett a legutóbbi négy válogatott meccsén; korábban sohasem volt ilyen négymeccses szériája az albicelestében.

Az argentin kapitány, Rodolfo Arruabarrena által irányított hazai csapat a második játékrészben sem sokáig húzta kapott gól nélkül: a 60. percben Joaquín Correa ugrott ki középen, és három védő közül a jobb alsóba lőtt, 0–5. VIDEÓ ITT!

A legutóbb 2019 júliusában vereséget szenvedő argentin válogatott veretlenségi sorozata immár 36 mérkőzést számlál, és csupán két lépés hiányzik neki az olaszok 2021 októberében felállított világrekordjának (37) megdöntéséhez.

A Scaloni-csapatnak ez volt az utolsó vb-felkészülési mérkőzése; az első vb-csoportmeccse 22-én lesz Szaúd-Arábia ellen, majd következik Mexikó (november 26.) és Lengyelország (november 30.).

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
ARAB EMÍRSÉGEK–ARGENTÍNA 0–5 (0–4)
Abu-Dzabi. V:
el-Din (egyiptomi)
ARGENTÍNA: E. Martínez – Foyth, Otamendi (Pezzella, a szünetben), L. Martínez, Acuna (Correa, a szünetben) – Di María (Molina, a szünetben), Paredes (G. Rodríguez, 75.), De Paul, Mac Allister (Montiel, a szünetben) – Messi, J. Álvarez (E. Fernández, 51.). Szövetségi kapitány: Lionel Scaloni
Gólszerző: J. Álvarez (14.), Di María (24., 36.), Messi (41.), Correa (60.)