Két duplázó, öt gól – Ghána nagyszerű meccsen nyert Dél-Korea ellen

2022.11.28. 13:47
Ghánai öröm a dél-koreaiak előtt (Fotó: Getty Images)
Ghána 3–2-re legyőzte Dél-Koreát a katari labdarúgó-világbajnokság csoportkörének 2. fordulójában a H-csoportban. Nagyszerű, izgalmakban gazdag mérkőzést láthattunk, melyen két duplázó is volt.

VILÁGBAJNOKSÁG, KATAR
2. FORDULÓ
H-CSOPORT
DÉL-KOREA–GHÁNA 2–3 (0–2)
Al-Rajjan,
Education City Stadion,43 983néző.Vezette:A. Taylor (angol)
DÉL-KOREA:Kim Szun Kju – Kim Mun Hvan, Kim Min Dzse (Kvon Kjung Von, 90+2.), Kim Jung Kvon, Kim Dzsin Szu – Hvang In Bom, Dzsung Vu Jung (Hvang I Dzso, 78.) – Kvon Csang Hun (Li Kang In, 57.), Dzsong Vu Jong (Na Szang Ho, a szünetben), Szon Hung Min – Cso Ku Szung.Szövetségi kapitány:Paulo Bento
GHÁNA:Ati-Zigi – Lamptey (Odoi, 78.), Amartey, M. Salisu, G. Mensah (Baba, 88.) – Partey, Samed, Kudus (Djiku, 83.) – A. Ayew (Kyereh, 78.), Inaki Williams, J. Ayew (Sulemana, 78.).Szövetségi kapitány:Otto Addo
Gólszerző:Cso Ku Szung (58., 61.), ill. M. Salisu (24.), Kudus (34., 69.)
Kiállítva:Paulo Bento (a lefújás után – a pályán kívül)

A TALÁLKOZÓ ONLINE KÖZVETÍTÉSE ÉRDEKESSÉGEKKEL, STATISZTIKÁKKAL, ITT!

A két csapat még sohasem játszott egymás ellen tétmérkőzést. Dél-Korea az Uruguay elleni gól nélküli döntetlennel, Ghánapedig a Portugália elleni 3–2-es vereséggel hangolt a mai ütközetre.

A meccset a dél-koreaiak kezdték jobban, az első negyedórában a ghánaiak jobbára csak védekezett. A 24. percben aztán egy oldalszabadrúgás után a flipperezés végén rögtön az első, kaput eltaláló lövéséből vezetést szerzett Ghána, Mohammed Salisu közelről kotorta be a labdát. A VAR kezezés miatt vizsgálta az esetet, de végül helybenhagyta a pályán hozott döntést (0–1). Salisu lett egyébként az első ghánai védő, aki gólt szerzett a világbajnokságok történetében.

Beadások után nagyon veszélyes volt Ghána, a 34. perc pedig Jordan Ayew kapu felé ívelt labdáját Mohammed Kudusa kapuba csúsztatta(0–2).

Az első játékrész vége az ázsiai csapaté volt, de a kapu előtt pontatlannak bizonyult, így gólt, ahogy a találkozó elején, most sem tudott szerezni. A hosszabbítás utolsó percében egy sarokrúgás után Thomas Partey majdnem háromra növelte az afrikai csapat előnyét.

A második félidőt is lendületesen kezdte Dél-Korea, Cso Ku Szung fejesénél pedig már nagyot kellett védenie Lawrence Ati-Ziginek. Érdekesség, hogy most, a második csoportmérkőzés 53. percében született meg a dél-koreaiak első, kaput eltaláló kísérlete a katari világbajnokságon.

Öt perccel később a második Szung-fejes már utat talált a kapuba, ezzel megszületett az ázsiai együttes első gólja a tornán (1–2).

És ha egy üzlet beindul! A 61. percben ismétCso Ku Szung érkezett, és harmadik fejeséből a második gólját szerezte (2–2).

A 68. percben jött az újabb fordulat, Ghána ismét megszerezte a vezetést. Egy bepassz után Inaki Williams luftot rúgott(na jó, kicsit beleért a labdába), de a csapat szerencséjére Kudus a hosszún üresen érkezett, és higgadtan értékesítette a ziccert (2–3).Cso Ku Szung egyébként az első dél-koreai, Kudus pedig az első ghánai játékos lett, aki duplázott a világbajnokságokon.

A 75. percben Li Kang In ígéretes helyről végezhetett el szabadrúgást, Ati-Zigi azonban leért a sarokra. Beszorította ellenfelét Dél-Korea, de csak nem akart megszületni az újabb egyenlítő találat, az egyik lehetőségnél például Salisu mentett a gólvonal előtt.

A hajrában rohamoztak a dél-koreaiak, viszont a ghánai kapus és a védelem állta a sarat. 2–3

Győzelmével Ghána három ponttal áll a csoportban, míg Dél-Korea továbbra is nyeretlen, és egy pontjával a kiesés szélére került.

4. Uruguay 2 1 1 0–2 –2 1

A MÉRKŐZÉS HIVATALOS FIFA-ÖSSZEFOGLALÓJA A KÉPRE KATTINTVA MEGTEKINTHETŐ!

DÉL-KOREA
KAPUSOK:1 Kim Szung Kju(al-Sabab – Szaúd-Arábia),12 Szong Bum Kun(Csonbuk Motors),21 Dzso Hjon Vu(Ulszan)
VÉDŐK:2 Jun Dzsong Kju(FC Szöul),3 Kim Dzsin Szu(Csonbuk Motors),4 Kim Min Dzse(Napoli – Olaszország),14 Hong Csul(Tegu FC), 15 Kim Mun Hvan(Csonbuk Motors),19 Kim Jung Kvon(Ulszan),20 Kvon Kjung Von(Gamba Oszaka – Japán),23 Kim Te Hvan(Ulszan),24 Cso Ju Min(Tedzson Citizen)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 5 Dzsung Vu Jung(al-Szadd – Katar),6 Hvang In Bom(Olympiakosz – Görögország),8 Paik Szung Ho(Csonbuk Motors),10 Li Dzse Szun(Mainz 05 – Németország),11 Hvang Hi Csan(Wolverhampton Wanderers – Anglia),13 Szon Dzsun Ho(Santung Tajsan – Kína),17 Na Szang Ho(FC Szöul),18 Li Kang In(Real Mallorca – Spanyolország),22 Kvon Csang Hun(Kimcson Szangmu),25 Dzsong Vu Jong(SC Freiburg – Németország),26 Szong Min Kju(Csonbuk Motors)
TÁMADÓK: 7 Szon Hung Min(Tottenham Hotspur – Anglia),9 Cso Ku Szung(Csonbuk Motors),16 Hvang I Dzso(Olympiakosz – Görögország)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Paulo Bento(portugál)

GHÁNA
KAPUSOK:1 Lawrence Ati-Zigi(St. Gallen – Svájc),12 Ibrahim Danlad(Asante Kotoko),16 Manaf Nurudeen(Eupen – Belgium)
VÉDŐK:2 Tariq Lamptey(Brighton & Hove Albion – Anglia),3Denis Odoi(FC Bruges – Belgium),4 Mohammed Salisu(Southampton – Anglia),14 Gideon Mensah(Auxerre – Franciaország),15 Joseph Aidoo(Celta Vigo – Spanyolország),17 Abdul-Rahman Baba(Reading – Anglia),18 Daniel Amartey(Leicester City – Anglia),23 Alexander Djiku(Strasbourg – Franciaország),26 Alidu Seidu(Clermont – Franciaország)
KÖZÉPPÁLYÁSOK:5 Thomas Partey(Arsenal – Anglia),6 Elisha Owusu(Gent – Belgium),7 Abdul Fatawu Issahaku(Sporting CP – Portugália),8 Daniel-Kofi Kyereh(SC Freiburg – Németország),11 Osman Bukari(Crvena zvezda – Szerbia),13 Daniel Afriyie(Hearts of Oak),20 Mohammed Kudus(AFC Ajax – Hollandia),21 Salis Abdul Samed(Lens – Franciaország),22 Kamaldeen Sulemana(Rennes – Franciaország),24 Kamal Sowah(FC Bruges – Belgium)
TÁMADÓK:9 Jordan Ayew(Crystal Palace – Anglia),10 André Ayew(al-Szadd – Katar),19 Inaki Williams(Athletic Bilbao – Spanyolország),25 Antoine Semenyo(Bristol City – Anglia)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Otto Addo