Vb 2022: az Arab Emírségek játszik Ausztráliával a pótselejtezőben

B. D. K.B. D. K.
2022.03.29. 14:45
Nagy siker küszöbén az Arab Emírségek (Fotó: AFP)
A már biztos vb-résztvevő Japán 1–1-es döntetlent játszott Vietnámmal a 2022-es labdarúgó-világbajnokság ázsiai selejtezőjének utolsó fordulójába. Az Arab Emírségek 1–0-ra legyőzte Dél-Koreát, így eldőlt, hogy játszhat Ausztráliával a pótselejtezőben.

Noha Japán az utolsó előtti fordulóban aratott győzelmével kijutott a világbajnokságra, és így tét nélkülivé vált a Vietnám elleni mérkőzése, nagy meglepetésre ikszelt hazai pályán.

A 19. percben egy szöglet után a vendégek szerezték meg a vezetést Ez volt a vietnámi együttes egyetlen kapu irányába tartó kísérlete a meccsen, míg a labda csupán 28 százalékban volt a vendégeknél.

A japánok összesen 23-szor vették célba a kaput, s az 54. percben egy kapushibát kihasználva egyenlítettek Több gól már nem esett, így meglepetésre a csapatok a már tét nélküli találkozón megosztoztak a pontokon (1–1).

Az A-csoportban Irán hazai pályán 2–0-ra legyőzte Libanont, ezzel eldőlt, hogy a libanoni válogatott biztosan lemarad a vb-ről.

Délután az is kiderült, hogy az Arab Emírségek válogatottja játszhat Ausztráliával a csoportharmadikok pótselejtezőjében, miután Harib Abdalla Szuhail góljával 1–0-ra legyőzte a már korábban kijutó Dél-Koreát. Ennek a meccsnek a leendő győztese a dél-amerikai selejtező ötödikjével vív meg a vb-részvételért.