Vb 2022: győztek az északmacedónok, Románia lecsúszott a pótselejtezőről

SZ. R.SZ. R.
2021.11.14. 19:53
Elif Elmasz kulcsszerepet játszott Észak-Macedónia győzelmében (Fotó: AFP, archív)
Hiába a meg nem adott gól, Észak-Macedónia 3–1-re legyőzte Izlandot, így Románia hiába nyert 2–0-ra Liechtenstein otthonában, az északmacedón válogatott végzett a J-csoport második, pótselejtezőt érő helyén a 2022-es labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjében.

Az északmacedónok már a 7. percben előnybe kerültek Ezgjan Alioszki góljával, amit a 40. percben Darko Csurlinov találata követett volna, de ezt a játékvezető les miatt visszavonta a VAR segítségével. A fordulás után ez meg is bosszulta magát, hiszen az addig csak egy kapu mellé tartó lövést jegyző izlandiak egyenlíteni tudtak Jón Dagur Thorsteinsson góljával.

A folytatásban a pótselejtezőért harcoló Észak-Macedónia mindent megtett a győzelemért, a 65. percben Elif Elmaszmeg is szerezte a vezetést. A 79. percben aztán Ísak Jóhannesson kiállítását követően Izland emberhátrányba került. Ezt a házigazda ki is használta, Elmasz még a 86. percben is betalált, ezzel beállította a 3–1-es végeredményt Észak-Macedónia javára. Győzelmével az északmacedón válogatott a J-csoport második helyén végzett, és pótselejtezőt játszhat a világbajnokságon való szereplésért.

Románia már a 7. percben előnybe került Liechtenstein otthonában Dennis Man találatával, majd Nicolae Stanciu végezhetett el egy büntetőt, de kihagyta a lehetőséget. A 87. percben még Nicusor Bancu is betalált, így2–0-ragyőztek a románok, de az örömük nem lehet teljes, hiszen csak a J-csoport harmadik helyén zártak.

Bizonyára nem sokat javít a román szurkolók kedélyállapotán, de 15 éves játékosuk, a 82. percben pályára lépő Enes Sali történelmet írt: Martin Ödegaardot maga mögé utasítva immár ő a legfiatalabb játékos, aki nemzetközi tétmérkőzésen szerepelt.

Németország esélyt sem adott Örményországnak: a biztos csoportelső a 15. percben Kai Havertz góljával került előnybe, majd az első játékrész ráadásában még Ilkay Gündogan is betalált tizenegyesből. Gündogan aztán öt perccel a fordulás után ismét gólt szerzett, amire kilenc perccel későbbHenrih Mihtarjan büntetőből válaszolni tudott, de a 64. percben még Jonas Hofmann is betalált, aki ezzel beállította a 4–1-es végeredményt a németek javára.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐK, 10. FORDULÓ
J-CSOPORT
Észak-Macedónia–Izland 3–1
(Alioszki 7., Elmasz 65., 86., ill. Thorsteinsson 54.)
Liechtenstein–Románia 0–2 (Man 7., Bancu 87.)
Örményország–Németország 1–4 (Mhitarjan 59. – 11-esből, ill. Havertz 15., Gündogan 45+4. – 11-esből, 50., Hofmann 64.)