Vb 2014: megnőtt a sörfogyasztás Németországban

MTI MTIMTI MTI
2014.07.31. 12:55
Több mint négy százalékkal növekedett a sörfogyasztás Németországban a nemzeti válogatott által megnyert labdarúgó-világbajnokságnak köszönhetően.

A Szövetségi Statisztikai Hivatal csütörtöki tájékoztatása szerint a német serfőzdék összesen 4.79 milliárd litert adtak el az év első felében, ami 4.4 százalékkal több a tavalyi forgalomnál.

Júniusban, a vb során 970 millió liter sör kelt el, ilyen „szomjra” júniusban legutóbb éppen a 2010-es dél-afrikai világbajnokság alatt volt példa Németországban.

Júniusban, a vb során 970 millió liter sör kelt el, ilyen „szomjra” júniusban legutóbb éppen a 2010-es dél-afrikai világbajnokság alatt volt példa Németországban.

Legfrissebb hírek

Vb-történelem: Joe Cole akkora gólt lőtt, mint talán soha máskor

Minden más foci
2026.06.20. 14:53

Luis Suárez visszatért és legyilkolta Angliát – vb-videók

Minden más foci
2026.06.19. 14:15

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira

Minden más foci
2026.06.18. 08:56

Manuel Neuer: A cserék is jó energiákat hoztak a játékba

Foci vb 2026
2026.06.14. 22:55

Amikor Sócrates doktor térdre kényszerítette a nagy Szovjetuniót – vb-videók

Minden más foci
2026.06.14. 13:30

Többet fizet, kevesebbet kap!

Foci vb 2026
2026.06.11. 09:42

Német kiütés, Miroslav Klose elindul a vb-gólrekordig vezető úton

Minden más foci
2026.06.01. 12:22

Erdély Csanád: Ha az elején nekünk beakadna egy gól, az lélektanilag nagyon jó tenne velünk

Jégkorong
2026.05.21. 12:45
Ezek is érdekelhetik