Vb 2014: megnőtt a sörfogyasztás Németországban
Több mint négy százalékkal növekedett a sörfogyasztás Németországban a nemzeti válogatott által megnyert labdarúgó-világbajnokságnak köszönhetően.
A Szövetségi Statisztikai Hivatal csütörtöki tájékoztatása szerint a német serfőzdék összesen 4.79 milliárd litert adtak el az év első felében, ami 4.4 százalékkal több a tavalyi forgalomnál.
Júniusban, a vb során 970 millió liter sör kelt el, ilyen „szomjra” júniusban legutóbb éppen a 2010-es dél-afrikai világbajnokság alatt volt példa Németországban.
Júniusban, a vb során 970 millió liter sör kelt el, ilyen „szomjra” júniusban legutóbb éppen a 2010-es dél-afrikai világbajnokság alatt volt példa Németországban.
Legfrissebb hírek

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira
Minden más foci
2026.06.18. 08:56

Manuel Neuer: A cserék is jó energiákat hoztak a játékba
Foci vb 2026
2026.06.14. 22:55

Többet fizet, kevesebbet kap!
Foci vb 2026
2026.06.11. 09:42
Ezek is érdekelhetik





