Vb 2014: Csehországban írtak történelmet az örmények

2013.09.06. 20:00
Az örmény labdarúgó-válogatott idegenben 2–1-es győzelmet aratott Csehország ellen a világbajnoki selejtezősorozat európai zónájának B-csoportjában, így története során először nyert egymás után két vb-kvalifikációs meccset. A vendégek győztes találatát a 92. percben Gevorg Hazarjan szerezte.

Az összecsapáson a csehek birtokolták többet a labdát, és ők dolgoztak ki több helyzetet, de a három pont begyűjtéséhez ez sem volt elegendő.

A 31. percben ugyanis olyan gólt szereztek az örmények, amelyből nem lehet, de legalábbis nehéz felkészülni. Hovhanniszjan szerelte a hazaiak térfelének közepén Kadlecet, majd estében Mkrtcsjan elé kotorta a labdát, aki egy igazítás után 25 méterről óriási gólt ragasztott Petr Cech kapujának jobb felső sarkába. 0–1

Derült égből villámcsapásként érte a cseheket a gól, akik már a 65. percre kihasználták mindhárom cserelehetőségüket. A legérdekesebb változtatás azonban a vendégeknél történt: Berezovszkij kapus a 69. percben megsérült, a helyére beállt Kaszparov – akit egy perccel később felavatott Tomás Rosicky. Az Arsenal középpályása 20 méterről, jobbról szánta el magát a lövésre, törekvését pedig siker koronázta, hiszen a labda – Harojan térdéről felpattanva – a léc segítségével vágódott a kapuba. 1–1

A csehek a folytatásban becsülettel mentek előre a győztes gólért, de pórul jártak, hiszen az örmények a 92. percben egy szerencsés találattal megnyerték a meccset.

Hovhanniszjan érdemeit ezúttal sem lehet elvitatni, remek ütemben szöktette a tizenhatos bal oldalánál Hazarjant, aki nem tudta elpöckölni a labdát Cech mellett, de szerencséjére a kapus testéről visszapattant a fejére a labda, amelynek ezt követően már a kapuba vezetett az útja. Kadlec még megpróbált menteni a gólvonalon, de nem tudta kikanalazni a labdát. 1–2

Az örmény válogatott a harmadik győzelmét aratta a selejtezősorozatban (mind a háromszor idegenben nyert), fennállása során először győzedelmeskedett egymás után két vb-selejtezőn.

A csehek pedig távolabb kerültek világbajnoki álmaiktól.