Vb 2014: a második hazai zakó a tréner állásába került

2013.09.07. 15:52
Menesztették a mexikói labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányát, José Manuel de la Torrét – közölte az ország sportági szövetsége szombaton. A trénernek a Honduras ellen hazai pályán elbukott (1–2) világbajnoki selejtező után nem volt maradása.

Az olimpiai bajnok Mexikó a Honduras ellen elbukott vb-selejtező után távolabb került a 2014-es világbajnokságra való kijutástól. A 13-szoros vb-résztvevő Mexikó hét forduló után csak negyedik a CONCACAF-zónában. A hat csapat közül három jut ki automatikusan Brazíliába, a negyediknek – jelen helyzetben Mexikónak – interkontinentális pótselejtezőt kell vívnia.

A 47 éves De La Torre 2011 februárjában ült először a mexikói válogatott kispadján, azóta 48 meccsből 27-et megnyert a csapattal, 12 döntetlen mellett 9 vereséget könyvelhetett el. A legutóbbi, a Honduras elleni hazai zakó – amely az eddigi 77 hazai vb-selejtezőből a második vesztes volt – pedig az állásába került.