Vb 2010: örömmámor és 18 letartóztatás Hollandiában

MTI MTIMTI MTI
2010.07.07. 10:33
Randalírozással kísért örömmámor fogadta Hollandiában, hogy a labdarúgó-válogatott kedden 3–2-re legyőzte Uruguayt, ezzel bejutott dél-afrikai világbajnokság fináléjába.

Hágában 18 szurkolót tartóztattak le, akik petárdákkal és kövekkel támadtak a lovas rendőrökre, továbbá kukákat gyújtottak fel.

A felbuzdult emberek több városban is pezsgősüvegekkel másztak fel a lámpaoszlopokra, vagy éppen a hajócsatornákba ugráltak, Amszterdam centrumában 80 ezren ünnepeltek az utcákon.

A kimutatások szerint országszerte mintegy 11 millióan nézték a kedd esti vb-elődöntőt a tévében, amely az összlakosság 70 százalékának felel meg.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Vb-történelem: Maradona szenved, gólt lő, őrjöng, majd...

Minden más foci
2026.06.21. 13:37

A cseh kapitány mindenkit meglepett a Dél-Afrika elleni döntetlen után

Foci vb 2026
2026.06.18. 21:48

Elaludtak a csehek, Dél-Afrika büntetett Atlantában

Foci vb 2026
2026.06.18. 20:00

Dél-Afrika büntetőből egyenlített, 1–1 a vége

Foci vb 2026
2026.06.18. 19:50
Ezek is érdekelhetik