A legnagyobb sztárja, Didier Drogba nélkül pályára lépő elefántcsontparti válogatott mindössze 1–1-es döntetlent játszott a svájci másodosztályban szereplő FC Lausanne csapatával felkészülési mérkőzésen.
Sven-Göran Eriksson csapatán nagyon meglátszott a Chelsea klasszisának hiánya: az „elefántok" támadásaiból hiányzott az átütőerő.
A mérkőzésen a Lausanne szerezte meg a vezetést, de Elefántcsontpart a csereként beálló Gervinho góljának köszönhetően elkerülte a még nagyobb blamát.
A találkozón a korábban a Budapest Honvédban légióskodó Benjamin csereként lépett pályára.
| FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS |
| ELEFÁNTCSONTPART–FC LAUSANNE (svájci 2.) 1–1 (0–1) |
| Nyon, Stade de Colovray, 2 000 néző. |
| Elefántcsontpart: Zogbo – Eboué, Demel, Tiéné, Y. Touré, Zokora, Tioté, Gosso, Dindane, Doumbia, S. Kalou. Cs: Yeboah, Gohouri, Boka, Gervinho, Romaric, Benjamin, Keita, Koné, Bamba. Szövetségi kapitány: Sven-Göran Eriksson. |
| Gólszerzők: Gervinho (77.), ill. Katz (24.) |
Legfrissebb hírek

Debrecenben zárul a 2025-ös őszi idény
Labdarúgó NB I
Tegnap, 15:38

Fiatalszabály: nyűg vagy áldás?
Utánpótlássport
2025.10.29. 09:06
Ezek is érdekelhetik





