Eb 2024: viking mészárlás, Izland hetet lőtt Liechtensteinnek

2023.03.26. 20:06
Kiütötték Liechtensteint az izlandiak (Fotó: Getty Images)
Izland 7–0-ra nyert Liechtenstein vendégeként a 2024-es labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjében, a J-csoport 2. fordulójában.

A kontinens leggyengébbjei közé tartozó liechtensteini válogatott szurkolói számára nem lehet meglepetés, hogy csapatuk két vereséggel kezdte az Eb-selejtezőket, arra viszont talán nem mindenki számított, hogy a kvalifikációs sorozat hazai nyitányára kilátogató 1692 néző ilyen katasztrofális vereség tanúja lehet.

Az 1. fordulóban Portugália vendégeként 4–0-ra kikapó hercegségbeliek Lisszabonban a 8. percben kapták az első gólt – Izland ellen már a 3. percben a hálójában kotorászhatott kapusuk, Benjamin Büchel, a folytatásban pedig a vikingek „feldúlták” Vaduzt: kétgólos félidei előny után hét találatig jutottak.

Liechtenstein legutóbb 2021-ben, Örményországban szerzett pontot egy vb-selejtezőn (1–1), tétmeccsen legutóbb 2020 szeptemberében nyert, San Marino vendégeként (2–0).

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ

J-CSOPORT
Liechtenstein–Izland 0–7
(0–2)
Vaduz. G: Ólafsson (3.), Haraldsson (38.), A. Gunnarsson (48., 68., 73. – a harmadikat 11-esből), Gudjohnsen (85.), Ellertsson (87.)

Luxemburg–Portugália 0–6 (0–4)