Felkészülés: Ukrajna gólgazdag meccsen ikszelt a németekkel Rebrov premierjén

M. B.M. B.
2023.06.12. 20:13
Gólzáporos, közönségszórakoztató mérkőzést hozott össze a német és az ukrán válogatott (Fotó: Getty Images)
A német labdarúgó-válogatott fennállása 1000. hivatalos mérkőzésén 3–3-as döntetlent játszott Ukrajnával Brémában. Szerhij Rebrov együttese története során először győzhette volna le a négyszeres világbajnokot, de a hosszabbításban értékesített tizenegyes meghiúsította a vérmes ukrán reményeket a felkészülési meccsen.

Már a mérkőzés első perceiben megfagyott a vér a frissen kinevezett ukrán szövetségi kapitány, Szerhij Rebrov ereiben, miután az egyik védő gyakorlatilag gólpasszt adott Niclas Füllkrugnak, de a Werder Bremen csatára kihagyta a ziccert. A hatodik percben már nem volt szerencséje az ukrán csapatnak, Marius Wolf lövésébe Füllkrug tette bele a lábát, így Trubinnak esélye sem volt hárítania (1–0). Füllkrug egyrészt 7. válogatott fellépésén a 7. gólját szerezte, másrészt pedig– Max Morlock (1953/54), Gerd Müller (kétszer is: 1969, majd 1970), Klaus Fischer (1981) és Andreas Möller (1993)–után az ötödik játékos lett a (nyugat)német válogatottban, aki öt egymást követő meccsén eredményes tudott lenni.

Északkeleti szomszédunk válasza tizenkét perccel később érkezett, Olekszandr Timcsik remek ütemben ugratta ki a leshatáron ólálkodó Viktor Cihankovot, aki a szöget zárni igyekvő Trapp mellett a hosszú sarokba lőtt. 1–1

A 23. percben a fordítás is összejött a Rebrov-csapatnak, szemrevaló akció végén Mihajlo Mudrik vette célba a német kaput, a labda Antonio Rüdiger lábáról pattant a hálóba. 1–2

A kapott gólok felrázták Hansi Flick együttesét, s az első félidő utolsó percében nem sok hiányzott a gólhoz, de Leroy Sané szabadrúgása nyomán a labda visszapattant a keresztlécről.

A német szövetségi kapitány a szünetben Kai Havertzet és Nico Schlotterbecket is a pályára vezényelte, de cseréi nem hozták meg a várt eredményt, sőt, újabb ukrán gólt láthatott a brémai Weserstadion közönsége. Artem Dovbik elvette a labdát a saját tizenhatosán belül bizonytalankodó Gintertől, a második hullámban érkező Cihankovhoz passzolt, a Girona csatára pedig higgadtan értékesítette a ziccert. 1–3

Sokáig úgy tűnt, az ukránok kontroll alatt tartják a mérkőzést – a labdabirtoklási fölényben játszó németek Füllkrug vezető gólja óta nem találták el Trubin kapuját –, amikor szinte a semmiből szépített a hazai csapat. A 83. percben Rüdiger magas indítását fejjel szelídítette meg a szünetben beálló Kai Havertz, és az őt őrző védő minden igyekezete ellenére elgurította a labdát Trubin mellett. 2–3

A csattanó a ráadás első percére maradt, Havertz kiharcolt egy tizenegyest, amelyet Joshua Kimmich váltott gólra – elmaradt a történelmi ukrán siker. 3–3