Eb 2020, H-csoport: Griezmann neje megint kihagyhatta a kékek sikerét

T. I.T. I.
2019.09.10. 22:42
Griezmann újabb büntetőt hibázott el, de Franciaország ezért sem bűnhődött meg (Fotó: AFP)
Franciaország Kingsley Coman, Clement Lenglet és Wissam Ben Yedder góljával 3–0-ra legyőzte Andorrát, mindezt úgy, hogy Antoine Griezmann egymás után már a második válogatott mérkőzésén hibázott büntetőt. A francia csatár legutóbb (viccesen) a feleségét hibáztatta a kihagyott tizenegyesért, mondván, az nem nézte az albánok elleni mérkőzést, és nem szorított érte. Erika Choperena a jelek szerint újabb meccset hagyott ki...

Múlt hétvégén Franciaország 4–1-re legyőzte Albániát, a különbség pedig még nagyobb is lehetett volna, ha Griezmann 2–0-s állásnál, a 37. minutumban nem hagy ki egy tizenegyest.

„Nem tudom, miért hagytam ki a tizenegyest. Talán azért, mert a feleségem nem nézte a mérkőzést” – viccelődött a 28 éves játékos a kamerák előtt.

Andorra ellen ismét csak nem került veszélybe emiatt a francia győzelem, de a Barcelona támadója megint kihagyott egy tizenegyest. Most Coman gólja után, 1–0-s hazai vezetésnél. A második félidőben Lenglet fejelt az andorrai kapuba – Griezmann némi bűnbocsánatot nyert, remekül tekerte szabadrúgásból a barcelonai csapattárs fejére a labdát (2–0).

A 91. percben Ben Yedder állította be 3–0-s végeredményt, Nabil Fekir szabadrúgása után a hálóba kotorva a kipattanót.

A csoport másik két mérkőzésén Törökország idegenben kiütötte Moldovát, míg Albánia hatgólos mérkőzésen múlta felül a kétszer is egyenlítő, ám a hajrára túlzottan is kitámadó Izlandot, amely második vereségét elkönyvelve lépéshátrányba került a törökökkel és a „kékekkel” (Les Bleus) szemben.

EB-SELEJTEZŐK
6. FORDULÓ

H-CSOPORT

Moldova–Törökország 0–4 (Tosun 37., 80., Turuc 58., Yazici 88.)
Franciaország–Andorra 3–0 (Coman 18., Lenglet 52., Ben Yedder 91.)
Albánia–Izland 4–2 (Dermaku 32., Hysaj 52., Roshi 79., Cikalleshi 83., ill. Sigurdsson 47., Sigthorsson 58.)