3
TOVÁBB AZ ÖSSZES CSOPORTÁLLÁSRA
H. Á. 2021.05.06 10:14 Frissítve: 2021.05.06 14:28

Eb 2020: csonka kerettel kezdi a felkészülést a német válogatott

A labdarúgó Bajnokok Ligája-döntő négy német játékosa nélkül kezdi meg az Európa-bajnoki felkészülést Joachim Löw szövetségi kapitány mieinkkel azonos csoportban szereplő válogatottja – adta hírül az MTI.

Werner (balra) és Havertz csak néhány napot tölt az edzőtáborban (Fotó: AFP)

A Chelsea-ben Kai Havertz, Antonio Rüdiger és Timo Werner, míg a Manchester Cityben Ilkay Gündogan érintett a május 29-i isztambuli angol házidöntőben. Ezért Löw rájuk egyelőre nem számíthat – két nap pihenőt is adna nekik a BL-finálét követően –, így csonka kerettel utazik el a május 25. és június 6. közötti ausztriai edzőtáborba. A BL-döntősök csak a seefeldi összetartás utolsó néhány napjában csatlakoznának a csapathoz. A szövetségi kapitány kiemelte: számára fontos, hogy a keret az Eb-rajt előtti két hétben már együtt legyen.

A németek június 2-án Innsbruckban Dániával, majd 7-én Düsseldorfban Lettországgal vívnak felkészülési találkozót. A Löw-csapat az Eb csoportmérkőzéseit Münchenben játssza: június 15-én a francia, 19-én a portugál, majd 23-án a magyar együttes lesz az ellenfele.

A csoport másik három mérkőzését Budapesten a Puskás Arénában rendezik, a magyar válogatott itt fogadja a portugálokat, majd a franciákat, végül utóbbi két csapat is itt csap majd össze.

(MTI)

2021.06.21 22:03:58

Foci Eb 2020 CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Újabb célnak ez sem rossz: eljutni odáig, hogy a magyar futballválogatott partiképességét ne egyszeri csodaként kezelje a sajtó, hanem a kontinens futballerőviszonyainak logikus következményeként.

2021.06.21 22:00:08

Foci Eb 2020 DEÁK ZSIGMOND

NS-VÉLEMÉNY. Mi, magyarok hosszabb távon ide, a német bajnokságba „tagozódtunk be”.

2021.06.21 20:27:17

Foci Eb 2020 HARMATH ÁKOS (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Poulsenék 4–1-re nyertek, és ezzel az egy győzelemmel kerültek a legjobb 16 közé.

2021.06.21 18:03:18

Foci Eb 2020 Varga Ádám (összefoglaló), Rusznák György (percről percre)

Magabiztosan nyerte meg a csoportot a belga válogatott • Finnország még reménykedhet.