Eb 2016: fegyelmi eljárás a lengyelek és a portugálok ellen

2016.07.01. 17:27
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) pénteken fegyelmi eljárást indított a lengyel és a portugál szövetséggel szemben a két ország válogatottjának csütörtöki Európa-bajnoki negyeddöntője után.

Az UEFA honlapján közzétett indoklás szerint a marseille-i mérkőzésen mindkét csapat szurkolói pirotechnikai eszközöket használtak, a lengyelek között kisebb zavargás is volt a lelátón, a csapat pedig nem tartotta be pontosan a protokollt, ezért a tervezettnél később kezdődött a találkozó.

A portugálok terhére róják, hogy egyik drukkerük a hosszabbítás második félidejében beszaladt a pályára. A fegyelmi testület várhatóan július 21-én hoz döntést az ügyben.

A meccs rendes játékideje 1–1-es döntetlennel zárult, a hosszabbítás nem hozott újabb gólt, a tizenegyespárbajt pedig a portugálok nyerték meg 5–3-ra, ezzel bejutottak a négy közé.

 

Legfrissebb hírek

Cristiano Ronaldo: Olyan volt, mintha már visszavonultam volna a futballtól

Foci vb 2026
9 órája

Cristiano Ronaldo megszerezte az első és a második gólját is a vb-n – videók

Foci vb 2026
9 órája

Ronaldo megtörte gólcsendjét, duplázott, Portugália pedig kiütötte Üzbegisztánt

Foci vb 2026
9 órája

Üzbegisztán ellen érhet véget a Cristiano Ronaldo-korszak

Foci vb 2026
18 órája

Roberto Martínez: A hozzáállással elégedett vagyok

Foci vb 2026
2026.06.17. 22:21

Huszonöt labdaérintés – Cristiano Ronaldo negatív csúcsot döntött a Kongói DK ellen

Foci vb 2026
2026.06.17. 21:41

Nemcsak a spanyolok tudnak botlani: a portugálok is ikszeltek a nyitó mérkőzésükön

Foci vb 2026
2026.06.17. 21:00

A szünetben döntetlen az állás Houstonban, a kongóiak a hajrában egyenlítettek

Foci vb 2026
2026.06.17. 19:55
Ezek is érdekelhetik