Szlovákia nem Anglia – ezúttal elmaradt az orosz feltámadás

2016.06.15. 14:49
Marek Hamsík vezérletével Szlovákia 2–1-re legyőzte Oroszországot (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-bajnokságon megkezdődött a második forduló. A B-csoportban a szlovákok mindjárt pontszerzési kényszerben játszottak Oroszország ellen, hiszen legutóbb kikaptak Walestől. A koncentrált szlovákok jobban játszottak, és szépségdíjas gólokkal, megérdemelten nyertek 2–1-re.

LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
OROSZORSZÁG–SZLOVÁKIA 1–2 (0–2)
Lille,
Stade Pierre Mauroy, 38 989 néző. Vezette: Skomina (szlovén)
OROSZORSZÁG:
Akinfejev – Szmolnyikov, Ignasevics, V. Berezuckij, Scsennyikov – Neustädter (Glusakov, a szünetben), Golovin (Mamajev, a szünetben) – Szmolov, Satov, Kokorin (Sirokov, 76.) – Dzjuba. Szövetségi kapitány: Leonyid Szluckij
SZLOVÁKIA:
Kozácik – Pekarík, Skrtel, Durica, Hubocan – Pecovsky, Kucka – Mak (Duris, 80.), Hamsík, Weiss (Svento, 72.) – Duda (Nemec, 67.). Szövetségi kapitány: Ján Kozák
Gólszerző: Glusakov (80.), ill. Weiss (32.), Hamsík (45.)

A meccs online közvetítését ide kattintva olvashatják el!

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Wales 1 1 2–1 +1 3
2. Szlovákia 2 1 1 3–3 0 3
3. Anglia 1 1 1–1 0 1
4. Oroszország 2 1 1 2–3 –1 1

A szlovák–orosz meccsre teljesen ellentétes lelkiállapotban készülhetett a két csapat, a szlovákok ugyanis hiába egyenlítettek Wales ellen, a hajrában kapott góllal pont nélkül maradtak, ezzel szemben az oroszok az utolsó pillanatokban egyenlítettek Anglia ellen a nyitó körben.

Ennek ellenére nem mentek egymásnak a csapatok, az első tizenöt percet inkább a küzdelem jellemezte.

Említésre méltó helyzetre a 23. percig kellett várni, amikor az orosz Artyom Dzjuba fejelhetett hat méterről, ám bólintásából nem lett gól, a labda a kapufán csattant. Öt perccel később Fjodor Szmolov húsz méterről vállalkozott lövésre, a lapos löket nem volt elég pontos, a labda néhány centivel elkerülte a jobb alsó sarkot.

A 32. percben Vladimír Weiss (Németh Krisztián csapattársa az al-Garafában) megszerezte a vezetést a szlovákoknak! A támadó Marek Hamsíktól kapott labdát a bal oldalon, a tizenhatoson belül egy csellel két orosz védőt is átvert, és hat méterről a bal alsó sarokba lőtt (0–1).

A 45. percben Hamsík kettőre növelte a szlovák előnyt. A Napoli sztárja óriási gólt akasztott az orosz kapuba! A 28 éves középpályás bal oldali szögletet követően azonnal labdát kapott, egy csel után pedig jobb lábbal kicentizte a kapu bal felső sarkát – a labda a kapufáról bepattant (0–2). Könnyen lehet, hogy az Európa-bajnokság legszebb találatát láthattuk.

A második félidőt is a szlovákok kezdték jobban, Hamsík próbálkozását tizenegy méterről védte Igor Akinfejev. Az oroszok kapura veszélytelenül játszottak – a 28. és a 64. perc között kísérletük sem volt, igaz, az ezt követő két lövés sem találta el a kaput, de legalább megpróbálták...

A szlovák válogatott a megnyugtató előny tudatában visszahúzódott, és átengedte a területet ellenfelének. Leonyid Szluckij együttese a labdabirtokláson kívül sokáig nem tudott mit felmutatni, a 80. percben azonban megtört a jég, és jött a szépítés. Egy beadást követően Gyenyisz Glusakov hat méterről fejelt a kapu bal alsó sarkába. 1–2

Az utolsó tíz percben nagyon nyomtak az oroszok, ám a meglepetés elmaradt, ezúttal nem sikerült egyenlíteniük.

A szlovákok 2–1-es sikerükkel fontos három pontot szereztek, nagy lépést tettek a B-csoportból való továbbjutás felé.