H. D. 2020.09.01 12:45 Frissítve: 2020.09.01 14:18

A Fehérvárnak francia, a Honvédnak horvát ellenfél jöhet az El-ben

Kedden az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) nyoni székházában megtartották az Európa-liga harmadik selejtezőkörének sorsolását: továbbjutás esetén a Fehérvár svájci vagy francia ellenféllel, míg a Honvéd horvát együttessel mérkőzhet meg a playoffba kerülésért.

A Fehérvár svájci vagy francia ellenféllel találkozhat a harmadik körben (Fotó: Szabó Miklós)

 

EURÓPA-LIGA
SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ
NEM BAJNOKI ÁG

Hibernians FC (máltai)/MOL FEHÉRVÁR FC–Servette FC (svájci)/Stade de Reims (francia)
BUDAPEST HONVÉD/Malmö (svéd)–NK Lokomotiva Zagreb (horvát)
LASK Linz (osztrák)–DAC (Dunaszerdahely) (szlovákiai)/Jablonec (cseh)
TOPOLYA (szerbiai)/FCSB (román)–FK Riteriai (litván)/Slovan Liberec (cseh)
NK OSIJEK (Eszék) (horvát)/Basel (svájci)–Anorthoszisz (ciprusi)
Nomme Kalju (észt)/NK Mura (szlovén)/Aarhus GF (dán)–PSV (holland)
Sporting CP (portugál)–Viking FK Stavanger (norvég)/Aberdeen FC (skót)
Charleroi (belga)–Sfantul Gheorghe (moldovai)/FK Partizan (szerb)
FK Ventspils (lett)/Rosenborg BK (norvég)–Alanyaspor (török)
FK Kukësi (albán)/VfL Wolfsburg (német)–Deszna Csernihiv (ukrán)
Teuta Durrës (albán)/Granada CF (spanyol)–Lokomotivi Tbiliszi (grúz)/Dinamo Moszkva (orosz)
HNK Rijeka (horvát)–Arisz (görög)/FK Kolosz Kovalivka (ukrán)
St. Gallen (svájci)– AEK Athén (görög)
Shamrock Rovers FC (ír)/AC Milan (olasz)–Bodö/Glimt (norvég)/FK Zalgiris (litván)
FC Botosani (román)/Shkëndija (északmacedón)–Lokomotiv Plovdiv (bolgár)/Tottenham Hotspur (angol)
Bala Town FC (walesi)/Standard Liege (belga)–Vojvodina (szerb)
FK Rosztov–Maccabi Haifa (izraeli)/Zeljeznicar (bosnyák)/Kajrat Almati (kazah)
Progres Niederkorn (luxemburgi)/Willem II (holland)–Lincoln Red Imps (gibraltári)/Rangers FC (skót)
OFI (görög)/Apollon Limassol (ciprusi)–Hammarby IF (svéd)/Lech Poznan (lengyel)
Besiktas (török)–FK Borac Banja Luka (bosnyák)/Rio Ave FC (portugál)
KF Laci (albán)/Hapoel Beer-Sheva (izraeli)–Coleraine FC (északír)/Motherwell FC (skót)
IFK Göteborg (svéd)/FC Köbenhavn (dán)–Piast Gliwice (lengyel)/TSV Hartberg (osztrák)
Neftci (azeri)/Galatasaray (török)–KF Renova (északmacedón)/Hajduk Split (horvát)
Viktoria Plzen (cseh)–SönderjyskE (dán)
Kajszar (kazah)/APOEL (ciprusi)–Olimpija Ljubljana (szlovén)/HSK Zrinjski Mostar (bosnyák)
CSZKA Szófia (bolgár)/BATE (fehérorosz)–B36 Tórshavn (feröeri)/The New Saints (walesi)

BAJNOKI ÁG
FK Sarajevo (bosnyák)–FK Asztana (kazah)/FK Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)
Sheriff Tiraspol (moldovai)–Inter Club d'Escaldes (andorrai)/Dundalk FC (ír)
Ararat-Armenia (örmény)/CS Fola Esch (luxemburgi)–NK Celje (szlovén)
Riga FC (lett)/Tre Fiori FC (San Marinó-i)–Celtic (skót)
KuPS (finn)/Slovan Bratislava (szlovák)–Suduva (litván)
Legia Warszawa (lengyel)–FK Szileksz (északmacedón)/FC Drita (koszovói)
KÍ Klaksvík (feröeri)–Connah's Quay Nomands (walesi)/Dinamo Tbiliszi (grúz)
Djurgardens IF (svéd)/Europa FC (gibraltári)–CFR Cluj (Kolozsvár, romániai)
Linfield FC (északír)/Floriana FC (máltai)–FC Flora (észt)–KR (izlandi)

Az egymeccses párharcokat szeptember 24-én rendezik meg, az előreírt csapat otthonában.

SORSOLÁS

Elsőként a négyest húzták ki, mellé pedig a hármast, azaz ha a Mol Fehérvár továbbjut a máltai Hibernians ellen, akkor a Servette FC (svájci)–Stade de Reims (francia) továbbjutójával találkozik hazai pályán a harmadik körben. Az egyesek a hatosokkal játszanak, azaz a Honvédnak továbbjutás esetén a horvát Lokomotiva Zagreb következhet otthon, míg a DAC az osztrák LASK Linzhez látogathat.

A Topolya a FK Riteriai (litván)–Slovan Liberec (cseh) párharc győztesével, az Eszék pedig a ciprusi Anorthoszisszal találkozhat hazai pályán a 3. körben.

ELŐZMÉNYEK

Az előző körökhöz hasonlóan ezúttal is bajnoki és nem bajnoki ágra osztották a résztvevőket: előbbinél három, utóbbinál nyolc csoportot alakítottak ki, kiemeltekkel és nem kiemeltekkel. A magyar érdekeltségű csapatok közül a Honvéd, a Topolya és az NK Osijek lehet kiemelt továbbjutás esetén.

A harmadik selejtezőkör mérkőzéseit szeptember 24-én, csütörtökön játsszák. Döntetlen esetén hosszabbítás, majd tizenegyespárbaj dönt a továbbjutóról. A győztesek a playoffba kerülnek, ahol szintén egy meccsen dől el, ki jut be a csoportkörbe.

A csapatokat csoportokba osztották szét, ahol szétválasztották kiemeltekre és nem kiemeltekre. Az első három számmal előbbieket jelölték meg, 4–6-ig pedig a nem kiemelteket. A sorsolás menete hasonló lesz, mint korábban: a három-három gömböt egy-egy tálba helyezik, megkeverik, mindkettőből kivesznek egyet, berakják egy középső tálba, ahol megkeverik őket, az elsőként kihúzott gárda otthonában rendezik az összecsapást, szeptember 24-én.

A MAGYAR ÉRDEKELTSÉGŰ CSOPORTOK

NEM BAJNOKI ÁG
1. CSOPORT

Kiemeltek
1. BUDAPEST HONVÉD/Malmö (svéd)
2. Sporting CP (portugál)
3. PSV Eindhoven (holland)
Nem kiemeltek
4. Nomme Kalju (észt)/Aarhus GF (dán)/NK Mura (szlovén)
5. Viking FK Stavanger (norvég)/Aberdeen FC (skót)
6. NK Lokomotiva Zagreb (horvát)

3. CSOPORT
Kiemeltek
1. Teuta Durrës (albán)/Granada CF (spanyol)
2. HNK Rijeka (horvát)
3. Servette FC (svájci)/Stade de Reims (francia)
Nem kiemeltek
4. Hibernians FC (máltai)/MOL FEHÉRVÁR FC
5. Arisz (görög)/FK Kolosz Kovalivka (ukrán)
6. Lokomotivi Tbiliszi (grúz)/Dinamo Moszkva (orosz)

4. CSOPORT
Kiemeltek
1. LASK Linz (osztrák)
2. Shamrock Rovers FC (ír)/AC Milan (olasz)
3. AEK Athén (görög)
Nem kiemeltek
4. St. Gallen (svájci)
5. Bodö/Glimt (norvég)/FK Zalgiris Vilnius (litván)
6. DAC (Dunaszerdahely) (szlovákiai)/Jablonec (cseh)

7. CSOPORT
Kiemeltek
1. TOPOLYA (szerbiai)/FCSB (román)
2. NK OSIJEK (Eszék) (horvát)/Basel (svájci)
3. KF Laci (albán)/Hapoel Beer-Sheva (izraeli)
4. IFK Göteborg (svéd)/FC Köbenhavn (dán)
Nem kiemeltek
5. Coleraine FC (északír)/Motherwell FC (skót)
6. Anorthoszisz (ciprusi)
7. FK Riteriai (litván)/Slovan Liberec (cseh)
8. Piast Gliwice (lengyel)/TSV Hartberg (osztrák)

2020.10.25 14:43:30

Európa-liga H. Á.

Az Európa-liga 2020–21-es selejtezősorozatának minden eredménye egy helyen.

2020.10.02 09:13:01

Európa-liga H. K.

A döntős Inter sztárja, Romelu Lukaku lett a 2019–2020-as idény legjobb játékosa.

2020.10.01 20:10:21

Európa-liga T. D.

Kabaréba illő találat után került előnybe a Rijeka a Köbenhavn elleni El-selejtezőben.

2020.10.01 19:35:10

Európa-liga PIETSCH TIBOR (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Nikolics a mérkőzés elején betalált a Standard Liege otthonában, de a szünet után összeomlott a magyar védelem.

2020.09.24 20:03:09

Európa-liga DUDUCZ TIBOR (Linz)

A LASK 7–0-ra győzte le a 48. perctől kezdve emberhátrányban játszó dunaszerdahelyieket.