H. Á. 2020.08.20 16:27 Frissítve: 2020.09.18 01:44

EURÓPA-LIGA, ADATBANK, 2020–2021

A labdarúgó Európa-liga 2020–2021-es selejtezőjének, csoportkörének és kieséses szakaszának menetrendje, eredményei egy helyen. A döntőt 2021. május 26-án a lengyelországi Gdanskban rendezik meg.

EURÓPA-LIGA SELEJTEZŐ 2020–2021 – MENETREND, KULCSDÁTUMOK

A selejtező menetrendje annyiban eltér a Bajnokok Ligájáétól, hogy ebben a sorozatban a playoffkörben is csupán egy mérkőzés dönt a továbbjutásról.

3. SELEJTEZŐKÖR (szeptember 24.)

NEM BAJNOKI ÁG
MOL FEHÉRVÁR FC–Stade de Reims (francia)
Malmö (svéd)–NK Lokomotiva Zagreb (horvát)
LASK Linz (osztrák)–DAC (Dunaszerdahely) (szlovákiai)
FCSB (román)–Slovan Liberec (cseh)
Basel (svájci)–Anorthoszisz (ciprusi)
NK Mura (szlovén)–PSV (holland)
Sporting CP (portugál)–Aberdeen FC (skót)
Charleroi (belga)–FK Partizan (szerb)
Rosenborg BK (norvég)–Alanyaspor (török)
VfL Wolfsburg (német)–Deszna Csernihiv (ukrán)
Granada CF (spanyol)–Lokomotivi Tbiliszi (grúz)
HNK Rijeka (horvát)–FK Kolosz Kovalivka (ukrán)
St. Gallen (svájci)–AEK Athén (görög)
AC Milan (olasz)–Bodö/Glimt (norvég)
Shkëndija (északmacedón)–Tottenham Hotspur (angol)
Standard Liege (belga)–Vojvodina (szerb)
FK Rosztov–Maccabi Haifa (izraeli)
Willem II (holland)–Rangers FC (skót)
Apollon Limassol (ciprusi)–Lech Poznan (lengyel)
Besiktas (török)–Rio Ave FC (portugál)
Hapoel Beer-Sheva (izraeli)–Motherwell FC (skót)
FC Köbenhavn (dán)–Piast Gliwice (lengyel)
Galatasaray (török)–Hajduk Split (horvát)
Viktoria Plzen (cseh)–SönderjyskE (dán)
APOEL (ciprusi)–HSK Zrinjski Mostar (bosnyák)
CSZKA Szófia (bolgár)–B36 Tórshavn (feröeri)

BAJNOKI ÁG
FK Sarajevo (bosnyák)–FK Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)
Sheriff Tiraspol (moldovai)–Dundalk FC (ír)
Ararat-Armenia (örmény)–NK Celje (szlovén)
Riga FC (lett)/Tre Fiori FC (San Marinó-i)–Celtic (skót)
KuPS (finn)–Suduva (litván)
Legia Warszawa (lengyel)–FC Drita (koszovói)
KÍ Klaksvík (feröeri)–Dinamo Tbiliszi (grúz)
Djurgardens IF (svéd)–CFR Cluj (Kolozsvár, romániai)
Floriana FC (máltai)–FC Flora (észt)

Az egymeccses párharcokat szeptember 24-én rendezik meg, az előreírt csapat otthonában.

2. SELEJTEZŐKÖR (szeptember 16–17.)

NEM BAJNOKI ÁG

Szeptember 16.
Hammarby IF (svéd)–Lech Poznan (lengyel) 0–3
B36 Tórshavn (feröeri)–The New Saints (walesi) 2–2  – 11-esekkel 5–4
Progres Niederkorn (luxemburgi)–Willem II (holland) 0–5

Szeptember 17.
Hibernians FC (máltai)–MOL FEHÉRVÁR FC 0–1
BUDAPEST HONVÉD–Malmö (svéd) 0–2
DAC (Dunaszerdahely) (szlovákiai)–Jablonec (cseh) 5–3 – hosszabbítás után
TOPOLYA (szerbiai)–FCSB (román) 6–6 – 11-esekkel 4–5
NK OSIJEK (Eszék) (horvát)–Basel (svájci) 1–2
Kajszar (kazah)–APOEL (ciprusi) 1–4
FK Ventspils (lett)–Rosenborg BK (norvég) 1–5
KF Renova (északmacedón)–Hajduk Split (horvát) 0–1
Teuta Durrës (albán)–Granada CF (spanyol) 0–4
FC Botosani (román)–Shkëndija (északmacedón) 0–1
Lokomotiv Plovdiv (bolgár)–Tottenham Hotspur (angol) 1–2
Bodö/Glimt (norvég)–FK Zalgiris (litván) 3–1
FK Riteriai (litván)–Slovan Liberec (cseh) 1–5
Neftci (azeri)–Galatasaray (török) 1–3
IFK Göteborg (svéd)–FC Köbenhavn (dán) 1–2
Olimpija Ljubljana (szlovén)–HSK Zrinjski Mostar (bosnyák) 2–3 – hosszabbítás után
Maccabi Haifa (izraeli)–Kajrat Almati (kazah) 2–1
Sfantul Gheorghe (moldovai)–FK Partizan (szerb) 0–1 – hosszabbítás után

Lokomotivi Tbiliszi (grúz)
–Dinamo Moszkva (orosz) 2–1
CSZKA Szófia (bolgár)–BATE (fehérorosz) 1–0
KF Laci (albán)–Hapoel Beer-Seva (izraeli) 1–2
OFI (görög)–Apollon Limassol (ciprusi) 0–1
FK Borac Banja Luka (bosnyák)–Rio Ave FC (portugál) 0–2
FK Kukësi (albán)–VfL Wolfsburg (német) 0–4
Arisz (görög)–FK Kolosz Kovalivka (ukrán) 1–2
Piast Gliwice (lengyel)–TSV Hartberg (osztrák) 3–2
Shamrock Rovers FC (ír)–AC Milan (olasz) 0–2
Standard Liege (belga)–Bala Town FC (walesi) 3–0
NS Mura (szlovén)–Aarhus GF (dán) 3–0
Coleraine FC (északír)–Motherwell FC (skót) 2–2 11-esekkel 0–3
Viking FK Stavanger (norvég)–Aberdeen FC (skót) 0
–2
Servette FC (svájci)–Stade de Reims (francia) 0–1
Linfield FC (északír)–Floriana FC (máltai) 0–1

BAJNOKI ÁG
Ararat-Armenia (örmény)–CS Fola Esch (luxemburgi) 4–3 – hosszabbítás után
FK Asztana (kazah)–FK Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 0–1
Lincoln Red Imps (gibraltári)–Rangers FC (skót) 0–5
KuPS (finn)–Slovan Bratislava (szlovák) 1–1 – 11-esekkel 4–3
FC Flora (észt)–KR (izlandi) 2–1
Riga FC (lett)–Tre Fiori FC (San Marinó-i) – elmaradt
Djurgarden IF (svéd)–Europa FC (gibraltári) 2–1
Connah's Quay Nomands (walesi)–Dinamo Tbiliszi (grúz) 0–1
Inter Club d'Escaldes (andorrai)–Dundalk FC (ír) 0–1
FK Szileksz (északmacedón)–FC Drita (koszovói) 0–2

Az egymeccses párharcokat szeptember 16-án és 17-én rendezik meg, az előreírt csapat otthonában.

1. SELEJTEZŐKÖR

Augusztus 25.
FK Riteriai (litván)–Derry City FC (ír) 3–2 – hosszabbítás után.
Augusztus 26.

FC Progres Niederkorn (luxemburgi)–Zeta Golubovci (montenegrói) 3–0

Augusztus 27.
MOL FEHÉRVÁR FC–Bohemians (ír) 1–1, 11-esekkel 4–2
BUDAPEST HONVÉD–Inter Turku (finn) 1–1, 2–1 – hosszabbítás után
Hammarby (svéd)–PUSKÁS AKADÉMIA 3–0
FH Hafnarfjordur (izlandi)–Dunaszerdahely (szlovákiai) 02
DAC: Kalmár Zsolt és Schäfer András kezdőként végigjátszotta a meccset. Vida Máté sérült, nem nevezték a találkozóra.
Petrocub (moldovai)–Topolya (szerbiai) 0–2
Kajrat Almati (kazah)–
FC Noah (örmény) 4–1
Ordabaszi (kazah)–FC Botosani (román) 1–2
FK Ventspils (lett)–FC Dinamo-Auto (moldovai) 2–1
Borac Banja Luka (bosnyák)–FK Szutjeszka (montenegrói) 1–0
JK Nomme Kalju (észt)–NS Mura (szlovén) 0–4
KF Teuta (albán)–Beitar Jeruzsálem (izraeli) 2–0
Dinamo Minszk (fehérorosz)–Piast Gliwice (lengyel) 0–2
Piast: Vida Kristopher kezdő volt, a 82. percben lecserélték.
Lincoln Red Imps (gibraltári)–
Union Titus Pétange (luxemburgi) 2–0
Alaskert (örmény)–FK Renova (északmacedón) 0–1
Apollon (ciprusi)–Szaburtalo Tbiliszi (grúz) 5–1
Apollon: Szalai Attila kezdő volt, végigjátszotta a meccset, az 52. percben sárga lapot kapott, a 76. percben gólpasszt adott.
Bodö/Glimt (norvég)–FK Kauno Zalgiris (litván) 6–1
Neftci Baku (azeri)–Skupi (északmacedón) 2–1
Sumqayit (azeri)–Skendija (északmacedón) 0–1
O. Ljubljana (szlovén)
–Vikingur Reykjavík (izlandi) 2–1
Aarhus (dán)–Honka (finn) 5–2
CSZKA Szófia (bolgár)–Sirens (máltai) 2–1
Gjilani (koszovói)–APOEL (ciprusi) 0–2 – hosszabbítás után
Keshla (azeri)–Laci (albán) 0–0, 11-esekkel 4–5
Lokomotiv Tbiliszi (grúz)–Universitatea Craiova (román) 2–1
Maccabi Haifa (izraeli)–Zeljeznicar (bosnyák) 3–1
Malmö (svéd)–Cracovia (lengyel) 2–0
Rosenborg (norvég)–Breidablik (izlandi) 4–2
Vaduz (liechtensteini)–Hibernians (máltai) 0–2
Zalgiris (litván)–Paide (észt) 2–0
Szoligorszk (fehérorosz)–Sfintul (moldáviai) 0–0, 11-esekkel 1–4
TNS (walesi)–Zilina (szlovák) 3–1 – hosszabbítás után
Hapoel Beer-Seva (izraeli)–Dinamo Batumi (grúz) 3–0
B36 Tórshavn (feröeri)–Levadia (észt) 4–3 – hosszabbítás után
Iszkra (montenegrói)–Lokomotiv Plovdiv (bolgár) 0–1
Kukësi (albán)–Szlavia Szófia (bolgár) 2–1
Valletta (máltai)–Bala Town (walesi) 0–1
Zrinjski (bosnyák)–Differdange (luxemburgi) 3–0
Servette (svájci)–Ruzomberok (szlovák) 3–0
FCSB (román)–Sirak (örmény) 3–0
Aberdeen (skót)–Runavík (feröeri) 6–0
Maribor (szlovén)–Coleraine (északír) 1–1, 11-esekkel 4–5
Motherwell (skót)–Glentoran (északír) 5–1
Lech Poznan (lengyel)–Valmiera (lett) 3–0
Partizan (szerb)–RFS (lett) 1–0
Shamrock Rovers (ír)–Ilves (finn) 2–2, 11-esekkel 12–11
A párharcok egy mérkőzésen dőlnek el, a győztesek továbbjutottak.

ELŐSELEJTEZŐ (16 csapat)

Sorsolás időpontja: augusztus 9.
Játéknap: augusztus 18. és augusztus 20.
Augusztus 18.

UE Engordany (andorrai)–Zeta Golubovci (montenegrói) 1–3
Augusztus 20.

St. Josephs (gibraltári)–B36 Tórshavn (feröeri) 1–2
NSÍ Runavík (feröeri)–Barry Town (walesi) 5–1
Glentoran (északír)–HB Tórshavn (feröeri) 1–0
FC Santa Coloma (andorrai)–Iszkra (montenegrói) 0–0 – 11-esekkel 3–4
Coleraine (északír)–La Fiorita (San Marinó-i) 1–0
Augusztus 21.

Tre Penne (San Marinó-i)–SC Glijani (koszovói) 1–3
Augusztus 22.

Lincoln Red Imps (gibraltári)–KF Prishtina (koszovói) – játék nélkül 3–0

Selejtező, playoffkör
Sorsolás időpontja:
szeptember 18.
Játéknap: október 1.

CSOPORTKÖR
Sorsolás időpontja:
október 2. (Athén)
Játéknapok: október 22., október 29., november 5., november 26., december 3., december 10.
Itt kapcsolódnak be (17 csapat): Arsenal (angol), AS Roma (olasz), Napoli (olasz), Bayer Leverkusen (német), Villarreal (spanyol), CSZKA Moszkva (orosz), Sporting Braga (portugál), Real Sociedad (spanyol), Leicester City (angol), Feyenoord (holland), 1899 Hoffenheim (német), Lille OSC (francia), OGC Nice (francia), Zorja Luhanszk (ukrán), Royal Antwerp (belga), Sivasspor (török), Wolfsberger AC (osztrák)

KIESÉSES SZAKASZ
A legjobb 16 közé jutásért
Sorsolás időpontja: december 14.
Játéknapok: 2021. február 18. – első mérkőzések; február 25. – visszavágók

Nyolcaddöntő
Sorsolás időpontja: 2021. február 26.
Játéknapok: 2021. március 11.; március 18.

Negyeddöntő
Sorsolás időpontja: 2021. március 19. (kialakítják az ágrajzot is, így több sorsolás nem lesz)
Játéknapok: 2021. április 8.; április 15.

Elődöntő
Sorsolás időpontja:
2021. március 19.
Játéknapok: 
2021. április 29.; május 6.

Döntő
2021. május 26., Gdansk (Lengyelország), Stadion Energa Gdansk

2020.09.18 08:10:35

Európa-liga H. K./CS. M.

A DAC továbbjutás esetén akár a portugál Sporting CP-vel is találkozhat.

2020.09.17 18:28:22

Európa-liga PIETSCH TIBOR (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

A svédek lesről esett góllal szereztek vezetést, majd a hajrában is betaláltak a gyengén játszó kispestiek ellen.

2020.09.17 20:33:30

Európa-liga V. J.

A magyar válogatott játékos kezdő volt az Eszékben, amely 2–1-re kikapott a svájci Baseltől.

2020.09.17 13:46:34

Európa-liga TŐKE JÁNOS (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)

A rendes játékidő 4–4-gyel, a hosszabbítás 6–6-tal zárult – végül egy 11-es döntött az FCSB javára.