El: súlyos verést kapott Lovrencsics Gergő csapata

2012.08.02. 20:58
Lovrencsics Gergő csapata, a lengyel Lech Poznan idegenben 3–0-ra kikapott a svéd AIK Solnától a labdarúgó Európa-liga 3. selejtezőkörének csütörtöki játéknapján.

Lovrencsics Gergő végigjátszotta a mérkőzést, az első húsz percben két ígéretes akcióban is benne volt, ám gólt sem akkor, sem később nem sikerült szereznie. A fiatal magyar játékos a hajrában sárga lapot kapott.

Az AIK a második félidő derekán szerezte meg a vezetést az előző körben továbbjutást érő találatot elkönyvelő Martin Olof Lorentzson jóvoltából, majd a hajrában Celso Borges és Viktor Lundberg az újabb svéd továbbjutást megelőlegező gólokat szerzett.

A Lech az ötödik mérkőzését játszotta az Európa-liga 2012–13-as idényében, és két-két győzelem és döntetlen után ez az első veresége.

A lengyel kluboknak nem sikerült túl jól a csütörtöki játéknap: a Ruch hazai pályán, a Legia idegenben kapott ki – igaz, az utóbbi potenciálisan fontos gólt szerzett emberhátrányban a világjáró szerb Danijel Ljuboja révén.

A játéknapról korábban kiadott hírünk:

Két góllal nyert odahaza a Honvéd-verő Anzsi

EURÓPA-LIGA
3. selejtezőkör, 1. mérkőzések
KuPS Kuopio (finn)–Bursaspor (török) 1–0 (Puri 73.)
Arszenal Kijev (ukrán)–ND Mura 05 (szlovén) 3–0 (Mazilu 6., Kovpak 61., Matoukou 83.)
Dila Gori (grúz)–Anorthoszisz Famagusta (ciprusi) 0–1 (Okkasz 69.)
Bnei Jehuda Tel-Aviv (izraeli)–PAOK (görög) 0–2 (Georgiadisz 62., Athanasziadisz 72.)
Ruch Chorzów (lengyel)–Viktoria Plzen (cseh) 0–2 (Stípek 80., Duris 85.)
Tromsö (norvég)–Metalurh Doneck (ukrán) 1–1 (Ondrásek 43., ill. D. Lazics 88.)
Ried (osztrák)–Legia Warszawa (lengyel) 2–1 (Gartler 52., A. Hadzic 62. – 11-esből, ill. Ljuboja 85.)
AIK Solna (svéd)–Lech Poznan (lengyel) 3–0 (Lorentzson 60., Borges 78., Lundberg 86.)
Kalmar FF (svéd)–Young Boys (svájci) 1–0 (S. Andersson 18.)
APOEL (ciprusi)–Aalesund (norvég) 2–1 (Mário Sérgio 34., Aloneftisz 80., ill. Stewart 16.)