El: Laidouniék kiejtették az Ajaxot, nekik is juthat a Fradi

K. Zs.K. Zs.
2023.02.23. 22:59
Josip Juranovic az Union Berlin második góljának örül (Fotó: Getty Images)
Az Union Berlin hazai pályán 3–1-re legyőzte az Ajaxot a labdarúgó Európa-liga csütörtöki játéknapján, és bejutott a nyolcaddöntőbe. A berliniek éppúgy ellenfelei lehetnek a Ferencvárosnak a következő körben, mint a csütörtök késő este szintén továbbjutó Manchester United, Roma és Sahtar.

UNION BERLIN–AJAX 3–1

Egy kezezés miatt megítélt, majd némi dulakodás után végrehajtott tizenegyesből Robin Knoche szerezte meg a vezetést az Unionnak (VIDEÓ ITT!). A szünet előtti percekben jött a második hazai gól, Josip Juranovic lapos lövése Gerónimo Rulli kapus jelentős segítségével kötött ki a jobb alsóban (VIDEÓ ITT!).

Az Ajax jól kezdte a második félidőt, Mohammed Kudus szinte azonnal szépített (VIDEÓ ITT!), csakhogy három perc elteltével megint kettő volt a különbség, bal oldali szöglet után egy korábbi Ajax-játékos, Danilho Doekhi fejelt a léc alá (VIDEÓ ITT!) – mint utóbb kiderült, beállítva a végeredményt. A ráadásban Edson Álvarez piros lapot kapott, az Ajax tíz emberrel fejezte be a meccset.

Schäfer András sérült, nem játszhatott az Unionban, Aissa Laidouni viszont tagja volt a berlini kezdő tizenegynek, és a 65. percbeli lecseréléséig volt a pályán.

ROMA–SALZBURG 2–0

José Mourinho csapata az első játékrész hajrájában fordította meg az összesített állást: a 33. percben Andrea Belotti fejelte/sodorta be közelről a labdát a kapuba – az osztrákok hiába reklamáltak kezezést (VIDEÓ ITT!) –, majd a 40. percben Paulo Dybala lőtt szép kapásgólt (VIDEÓ ITT!). Mindkét gólt a bal oldalon előretörő Leonardo Spinazzola készítette elő.

RENNES–SAHTAR 2–1

A Rennes a második játékrész elején, egy gyors ellencsapást lezáró Karl Toko Ekambi-lövéssel dolgozta le összesítésbeli hátrányát (VIDEÓ ITT!). Több gól nem született a rendes játékidőben, jöhetett a ráadás, amelyben Ibrahim Salah egy kontra végén a továbbjutás küszöbére rúgta a francia csapatot. (VIDEÓ ITT!)

Csakhogy a Sahtar – amelyben a 112. percbeli lecseréléséig volt a pályán a korábbi ferencvárosi Olekszandr Zubkov – nem kis szerencsével visszakapaszkodott a csatába! A 119. percben Jeanuël Belocian, a bretonok 18 éves védője összehozott egy egészen elképesztő öngólt – egy előreívelés után olyan szerencsétlenül nyúlt a labdához, hogy az kapusa fölött a léc alá hullott… (VIDEÓ ITT!)

A tizenegyesekre maradt a döntés, és a Sahtar élt is a 119. percbeli öngól nyújtotta lélektani előnnyel: a hét sorozatig tartó szétlövésben csak két donecki hibázott, a hazai oldalon hárman is.

MANCHESTER UNITED–BARCELONA 2–1 – RÉSZLETEK ITT!

A nyolc csütörtöki továbbjutó pénteken kap ellenfelet; mint ismert, egyikük a csoportelsőként a nyolcaddöntőbe jutó Ferencvárossal játszik majd.

LABDARÚGÓ EURÓPA-LIGA
A NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT
VISSZAVÁGÓK

Union Berlin (német)–Ajax (holland) 3–1 (Knoche 20. – 11-esből, Juranovic 44., Doekhi 50., ill. Kudus 47.)
Továbbjutott: az Union Berlin, 3–1-gyel
Roma (olasz)–Salzburg (osztrák) 2–0 (Belotti 33., Dybala 40.)
Továbbjutott: a Roma, 2–1-gyel
Rennes (francia)–Sahtar Doneck (ukrán) 2–1 (Toko Ekambi 52., I. Salah 106., ill. Belocian 119. – öngól) – 11-esekkel 4–5
Továbbjutott: a Sahtar, 3–3-mal, tizenegyesekkel
Manchester United (angol)–Barcelona (spanyol) 2–1
(Fred 47., Anthony 73., ill. Lewandowski 18. – 11-esből)

Továbbjutott: a Manchester United, 4–3-mal

Korábban
Nantes (francia)–Juventus (olasz) 0–3
(Di María 5., 20., 78. – a másodikat 11-esből)
Továbbjutott: a Juventus, 4–1-gyel
Midtjylland (dán)–Sporting CP (portugál) 0–4 (Coates 21., Pedro Goncalves 50., 77., Gartenmann 85. – öngól)
Továbbjutott: a Sporting, 5–1-gyel
PSV Eindhoven (holland)–Sevilla (spanyol) 2–0 (L. de Jong 77., Fábio Silva 90+5.)
Továbbjutott: a Sevilla, 3–2-vel
Monaco (francia)–Bayer Leverkusen (német) 2–3
(Ben Yedder 19. – 11-esből, Embolo 84., ill. Wirtz 13., Palacios 21., Adli 58.) – 11-esekkel 4–5
Továbbjutott: a Leverkusen, 5–5-tel, tizenegyesekkel