A ráadásban jött az egyenlítés, a Napoli és a Real Sociedad is továbbjutott

H. D.H. D.
2020.12.10. 18:45
A ráadásban jött az egyenlítés, a Napoli és a Real Sociedad is továbbjutott (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-liga F-csoportjának 6. fordulójában a Napoli hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a ráadásban egyenlítő, így az olasz csapathoz hasonlóan az egyenes kieséses szakaszba bejutó Real Sociedaddal. A kvartett másik mérkőzésén az AZ Alkmaar 2–1-re kikapott a HNK Rijeka otthonában, így a horvát együtteshez hasonlóan kiesett.

EURÓPA-LIGA
F-CSOPORT, 6. FORDULÓ
NAPOLI (olasz)–REAL SOCIEDAD (spanyol) 1–1 (1–0)

Nápoly, Diego Armando Maradona Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Grinfeld (izraeli)
Napoli: Ospina – Di Lorenzo, Nik. Makszimovics, Koulibaly, Mário Rui (Gulam, 82.) – Zielinski (Elmasz, 74.), Fabián Ruiz, Bakayoko (Demme, 69.) – H. Lozano (Politano, 69.), Mertens (Petagna, 69.), Insigne. Vezetőedző: Gennaro Gattuso
Real Sociedad: Remiro – Zaldúa (Gorosabel, a szünetben), Zubeldia, Le Normand (Isak, 78.), Monreal (Munoz, 78.) – Portu (Barrenetxea, 56.), Guevara (Sagnan, 78.), Merino, Zubimendi – Januzaj, Willian José. Vezetőedző: Imanol Alguacil
Gólszerző: Zielinski (35.), ill. Willian José (90+2.)

A csoport másik mérkőzésén
HNK Rijeka (horvát)–AZ Alkmaar (holland) 2–1 (Menalo 52., Tomecak 90+3., ill. Wijndal 57.)
Kiállítva: J. Karlsson (81., AZ Alkmaar)

Hat nappal ezelőtt vált hivatalossá, hogy San Paolo Stadionról a nemrég elhunyt argentin klasszis után Diego Armando Maradona Stadionra keresztelik át a nápolyi együttes otthonát, így a Napoli először a Real Sociedaddal találkozott az átnevezett létesítményben.

A szakadó esőben rendezett mérkőzés tétje a továbbjutás volt: mind a két alakulatnak a saját kezében volt a sorsa, hiszen a remélt három pont mindkét félnek a biztos folytatást jelentette. Az első félidő első felében egyértelműen a vendégek játszottak jobban: Mikel Merino és Willian José lövése után is David Ospina védett, majd amikor már a kolumbiai kapus is tehetetlen volt, Portunak nem sikerült az üres kapuba továbbítani a labdát.

A kimaradt helyzetek viszonylag hamar megbosszulták magukat, a Napoli egyenlő partnerré vált a mezőnyben, majd a vezetést is megszerezte: a 35. percben egy jobb oldali szöglet után röviden szabadítottak fel a vendégek, Piotr Zielinski átvette a labdát, majd egy pattanást követően a kapu jobb oldalába bombázta azt. 1–0

Piotr Zielinski gólja

A fordulás után becsülettel próbálkozott a baszk csapat, jóval többet birtokolta a labdát, de igazán nagy lehetőséget sem sikerült kialakítania. A játék képén a cserék sem igazán tudtak változtatni, a ráadásban aztán mégis megszületett az egyenlítő gól: egy bal oldali beadás után Willian José 11 méterről bombázta közvetlenül a léc alá a labdát. 1–1

Willian José gólja

Az 1–1-es döntetlen mind a két csapatnak a továbbjutást jelentette – mivel a kvartett másik összecsapásán a meccset emberhátrányban befejező AZ Alkmaar 2–1-re kikapott a HNK Rijekától –, ezt pedig elég látványosan jelezték is a csapatok: az utolsó három percben a Napoli passzolgatott, a Real Sociedad pedig át sem lépte a felezővonalat.

Az eredmény így nem változott, a Napoli elsőként, a Real Sociedad másodikként jutott be az egyenes kieséses szakaszba.

AZ F-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Napoli63217–4311
2. Real Sociedad62315–419
3. AZ Alkmaar62227–528
4. Rijeka61146–12–64

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. perc: Véget ért a mérkőzés, az 1–1-es döntetlennel a Napoli és a Real Sociedad is továbbjutott.

90+5. perc: A Real Sociedad át sem jön a Napoli térfelére.

90+3. perc: A Napoli hátul passzolgat, a vendégek nem támadnak le. Ez az eredmény mind a két csapatnak jó, ráadásul a Rijeka megszerezte a vezetést az AZ ellen.

Így a Real Sociedad a másik továbbjutó a Napoli mellett.

90+2. perc: GÓL! EGYENLÍTETT A REAL SOCIEDAD! Egy bal oldlai beadás után nem tudták elfejelni a labdát a hazaiak, így Willian José próbálkozhatott, 11 méterről, jobbal pedig védhetetlenül a léc alá bombázott. 1–1

90. perc: Öt perc a ráadás.

86. perc: Januzaj lövése után Ospina fogta meg a labdát.

82. perc: Cserélt a Napoli, Gulam váltotta Mário Ruit.

81. perc: Zubeldia sárgult be, miután lekönyökölte az ellenfelét.

78. perc: Hármas csere a vendégeknél is, Le Normand, Monreal és Guevara le, Isak, Munoz és Sagnan be.

74. perc: Újabb Napoli-csere, Elmasz érkezett Zielinski helyére.

69. perc: Hármas csere a hazaiaknál: Mertens, Bakayoko és Lozano le, Petagna, Demme és Politano be.

68. perc: Le Normand állította meg szabálytalanul a kapu felé törő Lozanót, de egy sárga lappal megúszta.

63. perc: Mertens bal oldali beadása után Lozano előtt adódott lehetőség, a vendégek azonban valahogy tisztázni tudtak.

59. perc: Fabián Ruiz rúgta meg Guevarát, újabb sárga lap villant.

Közben Horvátországban egyenlített az AZ.

57. perc: Barrenetxea kiugratása után Monreal tette középre a labdát, amelyről Willian José kevéssel maradt le.

56. perc: Megint cseréltek a vendégek, Portut Barrenetxea váltotta.

53. perc: Merino egy csel után ballal lőtt, de nem találta el a kaput.

Közben a Rijeka vezetést szerzett az AZ Alkmaar ellen, így jelen pillanatban a Real Sociedad is továbbjutó.

48. perc: Egy bal oldali beadás után Mário Rui mentett óriásit egy berobbanó vendégjátékos elől.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a vendégek kezdték a második félidőt.

A szünetben egyet cseréltek a vendégek, Gorosabel állt be Zaldúa helyére.

A másik meccsen a szünetben gól nélküli döntetlen az állás, így jelenleg a horvátok mellett baszk csapat a kieső.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben a Napoli 1–0-ra vezet.

45. perc: Egy perc a ráadás.

41. perc: Újabb sárga lap, ezt Lozano kapta Merino felrúgásáért.

38. perc: Zubimendi sárgult be, miután felrúgta Zielinskit.

35. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT A NAPOLI! Egy jobb oldali szöglet után röviden szabadítottak fel a vendégek, Piotr Zielinski átvette a labdát, majd egy pattanás után, 16 méterről, jobbal a kapu jobb oldalába bombázott. 1–0

34. perc: Lövés! Lozano passza után Zielinski próbálkozott 14 méterről, de a labda egy vendégvédőről a kapu fölé pattant.

33. perc: Merino próbálkozott 23 méterről, de nem találta el a kaput.

26. perc: Egy bal oldali szöglet után Bakayoko elé pattant a labda, a francia középpályás azonban közelről nem találta el a kaput.

24. perc: Mertens reklamált ki magának egy sárga lapot.

21. perc: Portut állították meg lesen.

19. perc: Mi maradt ki?! A vendégek kontrája végén Willian José remekül tálalt a teljesen üresen érkező Portu elé, ő azonban közelről nem találta el az üres kaput.

Továbbra is ömlik az eső Nápolyban.

13. perc: Védés! Egy visszakészítése után Willian José tüzelt 16 méterről, de a középre tartó lövés után Ospina védett.

4. perc: Guevara próbálkozott távolról, de nem találta el a kaput.

2. perc: Willian José passza után Merino előtt adódott lehetőség, jobblábas kísérlete után azonban Ospina védett.

1. perc: Januzaj lövése után Koulibaly blokkolt.

Az olasz csapat játékosai kék, a spanyol együttes labdarúgói fekete szerelésben léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

A két csapat Spanyolországban rendezett mérkőzését a Napoli nyerte meg 1–0-ra.Részletek itt!

A továbbjutásra még a Napolinak, a Real Sociedadnak és az AZ Alkmaarnak is megvan az esélye. A sorsa mind a három együttesnek a saját kezében van: ha három pontot szerez, akkor ott lesz az egyenes kieséses szakaszban.

Az utolsó kör meccsei előtt csak az a biztos, hogy a Rijeka zár a csoport utolsó helyén.

A mérkőzés játékvezetője az izraeli Orel Grinfeld lesz.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Napoli–Real Sociedad mérkőzés az Európa-liga F-csoportjának 6. fordulójában. Tartsanak velünk!