Későn hajrázott a Liteksz, továbbjutott a DVTK

2014.07.24. 20:27
Gosztonyi András két Liteksz-játékos között (Fotó: Korponai Tamás)
A DVTK izgalmas végjáték után 2–1-re kikapott ugyan a Liteksz Lovecstől Nyíregyházán, de összesítésben 3–2-vel jobbnak bizonyult a bolgár együttesnél, így bejutott a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének 3. fordulójába.

Hogy a kétgólos előny ellenére nem lesz könnyű kiharcolni a továbbjutást, azt már az első tíz percben látni lehetett. A DVTK nem nagyon tudta megtartani a labdát, a vendégek pedig többször is könnyedén jutottak el a diósgyőri tizenhatosig, és két szabadrúgást is lőhettek jó helyről.

A kezdeti nehézségeket szerencsésen átvészelte Tomiszlav Szivics csapata, a 11. percben pedig már azon bosszankodhatott a hazaiak szerb edzője, hogy Bacsa Patrik nagy helyzetben nem tudott betalálni, Vinícius kapus lábbal hárított.

Nem sokkal később Antalnak is be kellett mutatnia egy nagy védést, Krisztijan Malinov távoli lövésére ért le a jobb alsó sarok előtt.

Vinícius, a Liteksz kapusa hiába érezte az irányt Gosztonyi András tizenegyesénél

A félidő második felében is a Liteksz futballozott veszélyesebben, de az eredményen ez nem mutatkozott meg. A bolgárok feltolt védekezése ugyanakkor lehetőséget adott a diósgyőrieknek a gyors ellentámadásokra, az egyik ilyen pedig góllal végződött: a 37. percben Drazsen Okuka harcolt ki tizenegyest, amelyet Gosztonyi András értékesített. 1–0

A szünet után sem változott sokat a játék képe, támadásban maradt a Liteksz, helyzete azonban továbbra sem sok akadt. Amikor pedig mégis eljutott Antal kapujáig, akkor a DVTK 99-ese hol kisebb, hol nagyobb bravúrral védett.

A vállalkozó kedvű DVTK-szurkolók a következő körben Oroszországba kísérhetik el kedvenceiket

A 80. percben aztán végül csak egyenlített a lovecsi gárda: a francia Petrus Boumal bal külsővel benyeste a védők mögé a labdát Danilo Asprillának, a kolumbiai csatár pedig nem hibázott ziccerben. 1–1

Három perccel később Jordán tűnt el Okuka mellett a diósgyőri kapu előtt, a svájci játékvezető pedig büntetőt ítélt: a sértett állt a labda mögé, és higgadt maradt, így egyből forró lett a hazaiak lába alatt a talaj. 1–2

Egy gól kellett a Liteksznek a továbbjutáshoz, be is szorította a DVTK-t a kapuja elé, de a harmadik találatot nem tudta megszerezni, így 3–2-es összesítéssel a borsodi csapat jutott be a selejtező 3. fordulójába, amelyben az orosz FK Krasznodar vár rá.

EURÓPA-LIGA
2. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓ

DIÓSGYŐRLITEKSZ LOVECS (bolgár) 1–2 (1–0)
Nyíregyháza, 4260 néző. Vezette: Hänni (svájci)
DIÓSGYŐR: Antal – Okuka, Debreceni, Kádár, Husic – Egerszegi, Elek – Bacsa, Bognár (Marjanovics, 63.), Gosztonyi (Bori, 73.) – Grumics (Németh, 82.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
LITEKSZ: Vinícius – Popov (Bozsikov, 86.), Bodurov, Mendy, Nedjalkov – Malinov (Rumenov, 77.), Boumal, Cvetkov (Angelov, 66.) – Asprilla, Jordán, Vajushi. Vezetőedző: Kraszimir Balakov
Gólszerző:Gosztonyi (38. – 11-esből), ill. Asprilla (80.), Jordán (85. – 11-esből)
Továbbjutott: a DVTK, 3–2-es összesítéssel

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, és ha nehezen is,de 3–2-es összesítéssel a DVTK jutott a következő körbe, amelyben az FK Krasznodar lesz az ellenfele.
90+4. perc:
Az ideges Balakov edzőt elküldték a kispadtól.
90+3. perc: Nedljakov
kapott sárga lapot, mert elrúgta a labdát.
90+2. perc: Bozsikov
lőtte rá messziről, nagyon mellé. Rendkívül beszorult a DVTK.
90. perc: NÉGY PERC LESZ A HOSSZABBÍTÁS.
88. perc:
Zavar a diósgyőri védelemben. Asprilla elfutott a jobb oldalon, középre adott, de senki sem követte az akciót.
86. perc:
Cserélt még egyet a Liteksz. Popov helyett Bozsikov.
Ezt most kicsit elkényelmesekedte a DVTK, így nagyon meleg lehet a vége, hiszen 3–1-gyel a Liteksz lenne a továbbjutó.
85. pec: Jordán
a jobbra mozduló Antal mellett a kapu bal oldalába lőtt. 1–2
84. perc: TIZENEGYEST KAPOTT A LITEKSZ! Okuka lerántotta Jordánt, a védő kapott egy sárga lapot is.
83. perc: Grumics
lebaktatott a pályáról, Németh Milán állt be az utolsó szűk tíz percre.
80. perc: GÓÓÓL! Egyenlített a Liteksz. Boumal kiváló ütemben szöktette a leshatáron meglóduló Asprilla, aki a tizenegyespont környékéről Antal lába között a hálóba lőtt. 1–1
78. perc: Jordán
lőtt 14 méterről, a Debreceni lábán megpattanó labdát megfogta Antal.
76. perc:
Cserélt a Liteksz, Malinov helyett Rumenov játszik.
75. perc: Marjanovics
sprintelt a jobb oldalon, Bouma csak felvágni tudta, ez bizony sárga lap.
73. perc: Asprilla
bukdácsolt át két-három lábon, majd éles szögből lőtt, de kaput nem talált.
73. perc: Gosztonyi
helyett Bori Gábor a pályán.
71. perc: Bodurov
fejelhetett közelről, de Antal megint szépen védett.
66. perc:
Bolgár csere, Angelov érkezett Cvetkov helyére.
63. perc:
Cserélt a Diósgyőr. Bognár István helyett Marjanovics a pályán.
62. perc: Beleerősített a Liteksz. Bodurov
távoli lövését kapta ki Antal a bal fölső sarokból.
61. perc: Óriási helyzet maradt ki a DVTK kapuja előtt. Vajushi
lőhetet közelről, Antal lábbal hárított!
58. perc:
Grumics iramodott meg a jobb oldalon, Mendy rossz ütemben csúszott be, szabálytalan volt, sárga lapot kapott.
57. perc: Jordán
tört be a jobb oldalon a tizenhatoson belül, középre is adott, de Kádár veszélyes helyről remekül szabadított föl.
56. perc: Kádár
indította hosszan Grumicsot, de végül a bolgár védelem felszabadított.
A diósgyőri csapat semmit nem kockáztat, a bolgárok meg képtelenek újítani, így hát a meccs is elég vérszegény.
54. perc: Vajushi
szabadrúgása ment el a kapu előtt, senki nem ért bele.
51. perc: Asprilla
lőhetett, de a 15 méterről leadott lövés csúnyán mellé ment.

Már tudjuk, hogy az orosz FK Krasznodar lesz a DVTK ellenfele, mert 9–0-s összesítéssel verte ki az észt Sillamäe Kalev csapatát.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

4260 néző váltott jegyet a találkozóra.

45+1. perc: Vége az első félidőnek, a taktikusan játszó Diósgyőr 1–0-ra vezet.
45. perc: Vajushi
játszotta el, hogy felrúgták, de a bírót nem tudta becsapni. Sárga lapot kapott érte.
43. perc: Jordán
cselezgetett a tizenhatos előterében, majd jó labdával találta meg Vajushit, aki vezette kicsit a labdát, majd 6 méterről, jobbról lőtt, de Antal szögletre mentett.
38. perc: GÓÓÓÓL! Gosztonyi
állt a labda mögé, és a jobb alsó sarokba vágta a DVTK vezető gólját. Vinícius érezte az irányt de nem védhette az erős lövést. 1–0
38. perc:
Remek diósgyőri kontra után Okuka tört be a tizenhatoson belülre egy szép csellel, Bouma rossz ütemben lépett közbe. Tizenegyes!
37. perc:
Szabadrúgáshoz jutott a Liteksz jobbról, 34 méterről, Malinov beívelését azonban Antal lehúzta.
33. perc: Hameresztő jelenet a bolgár kapu előtt! Mendy
és Vinícius szaladt össze a bolgár tizenhatos vonalánál. A labda pár pillanatig szabadon maradt, de Grumics nem tudta megszerezni.
31. perc: Vajushi
cselezte ki Okukát a tizenhatoson belül, majd elhúzta Debreceni mellett is, és 13 méterről, jobbról a jobb alsó sarkot vette célba, Antal azonban figyelt, és magához ölelte a labdát..
29. perc:
Bal oldali szöglet után kifejelték a bolgár védők. Bacsa azonban lecsapott a labdára, középre ívelt de Bodurov kifejelte.
27. perc: Ez csúnya volt... Villant is a sárga. Cvetkov
ugyanis hátulról csúszott rá Okuka lábára a felezővonalnál.
24. perc: Malinov
ment el a jobb oldalon, a tizenegyes ponttal egy magasságban középre adott, de a tizenhatoson belül érkező Vajushi csúnyán eltörte a labdát.
21. perc: Malinov
hozta fel a labdát, majd úgy gondolta, hogy 23 méterről ellövi, de igen cudarul találta el a labdát, és jó 6 méterrel lőtt mellé.
19. perc: Jordán
szerzett labdát a diósgyőri tizenhatos előterében, de a lövése lejött Okukáról.
16. perc: Cvetkov kapott labdát teljesen egyedül 25 méterre a diósgyőri kaputól, lőtt is, és a lapos, surranó löket be is fért volna a jobb alsóba, ha Antal vetődve ki nem üti.
13. perc: Bacsa
húzott el a jobb oldalon, egy csellel tisztára játszotta magát 6 méterre az alapvonaltól, majd középre adott, de a bolgár védők üggyel-bajjal felszabadítottak.
12. perc: MICSODA HELYZET MARADT KI A BOLGÁR KAPU ELŐTT. Bognár
volt harcos, Grumicshoz továbbított a tizenhatoson belül, Grumics meglátta, hogy Bacsa szabadon áll, továbbtolta a labdát, Bacsa pedig 8 méterről, jobbról lőtt, és a labda centiméterekkel ment el a jobb sarok mellett. Vinícius beleért, de a bíró nem vette észre.
9. perc: Asprilla
rajtolt reoppant gyorsan egy előrevágott labdára. Antal feleslegesen és rosszul futott ki a kapujából, csak az volt a szerencséje, hogy Asprilla sem érte el...
9. perc: Jordán
végezte el a szabadrúgást, de az ívelt lövés jó egy méterrel fölé szállt.
8. perc:
Okuka magyarázta, hogy leszorított kezére pattant a labda. Ez a bírót nem érdekelte, 20 méterről szabadrúgás a Liteksznek.
Beszorult a DVTK, mert a Liteksz hevesen támad – egyelőre eredmény nélkül.

6. perc: Vajushi
a sorfalba lőtte a labdát, majd a kipattanót is...
5. perc: Vajushi
került a földre, Okuka volt a tettes. Szabadrúgás 25 méterre a diósgyőri kaputól.
4. perc:
A Liteksz végezhetett el szabadrúgást a felezővonal közeléből, de az ívelés mély volt, Antal szépen lehúzta.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. Narancs mezben a bolgárok, feketében a DVTK.