El: kiesett a Hertha, Dárdaiék vesztét mesterhármas okozta

2016.08.04. 23:10
Teemu Pukki triplája a Hertha kiesését jelentette (Fotó: Twitter)
A labdarúgó Európa-liga harmadik selejtezőkörének visszavágóján a Szpartak Moszkva hazai pályán 1–0-ra kikapott az AEK Larnacától, így 2–1-es összesítéssel a ciprusi csapat jutott tovább. A másik orosz együttes, az FK Krasznodar kettős győzelemmel búcsúztatta a máltai Birkirkarát. Az MTK-t kettős győzelemmel felülmúló azeri Qabala kiejtette a francia élvonalbeli Lille-t, míg a Dárdai Pál által irányított Hertha kiesett a Bröndbyvel szemben.

A Hertha egygólos előnyből várhatta a dániai visszavágót, amelyen a Kraft – Pekarík (Stocker, 84.), Langkamp, Brooks, Plattenhardt – Skjelbred (N. Stark, 62.), Darida, Lustenberger (Allagui, 62.) – Weiser, Ibisevic, Kalou összetételű csapatot küldte pályára Dárdai Pál vezetőedző.

A berlini csapat számára rémesen indult a meccs, hiszen Teemu Pukki már a harmadik percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak (1–0). A Hertha az első fél óra végén Vedad Ibisevic fejesével egyenlített (1–1), de a Bröndby négy perccel később Pukki második góljával ismét előnybe került (2–1).

A szünetben még továbbjutásra állt Dárdai együttese, a második félidőben azonban hamar megváltozott a helyzet, hiszen Pukki az 52. percben harmadszor is betalált (3–1).

A magyar szakember tíz perccel később kettős cserével próbálta felrázni a csapatát, majd a hajrában a jobbhátvéd Peter Pekarík helyére beküldte a támadó Valentin Stockert, de az eredmény már nem változott, a Hertha kiesett.

„Rosszul kezdtük a mérkőzést, már a testbeszédünk sem volt jó. Akik azt gondolták, hogy jobbak vagyunk és a Bajnokok Ligájában is megállnánk a helyünket, azok most kiábrándultak” – mondta Dárdai Pál a mérkőzés után.

A pénteki sorsoláson így a Bröndby lesz érdekelt, amelynek Bódog Tamás a másodedzője.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN TÖRTÉNT

A ciprusi AEK Larnaca a 89. percben a macedón Ivan Tricskovszki révén szerezte azt a gólt, amelynek köszönhetően idegenben 1–0-ra legyőzte és 2–1-es összesítéssel búcsúztatta az előzetesen sokkal esélyesebbnek tartott Szpartak Moszkvát. Az orosz csapatban a Videoton korábbi csatára, Zé Luís végigjátszotta a mérkőzést – ahogy a vendégeknél André Alves is.

Az MTK-t kettős győzelemmel búcsúztató azeri Qabala az idegenbeli 1–1-et követően hazai pályán 1–0-ra megverte a francia élvonalbeli Lille-t, ezzel bejutott a playoffkörbe. A visszavágó egyetlen gólját a horvát Filip Ozobic szerezte, aki Gyirmóton is betalált.

A macedón Skendija ötödik alkalommal szerepel a nemzetközi porondon, az ezt megelőző években egyetlen párharcot sem nyert meg, az idén viszont már a harmadikat vette sikerrel.

A West Ham United ledolgozta Szlovéniában összeszedett egygólos hátrányát, és hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Domzalét. A londoni csapatban Cheikhou Kouyaté duplázott, a harmadik gólt a Valenciától érkező Szofian Feguli szerezte. Köteles László együttese, a Genk kettős győzelemmel ejtette ki a Cork Cityt. A magyar kapus a visszavágón is a kispadon ült.

A két fiatal futballistáját gyászló Maribor kiejtette az Aberdeent, a sérült Futács Márkót ezúttal is nélkülöző Hajduk Split kettős győzelemmel búcsúztatta az Olekszandriját, míg a Sassuolo hazai közönség előtt nem hibázott a Luzern ellen.

A Rapid Wien házigazdaként 3–0-ra legyőzte a DVSC korábbi ellenfelét, a fehérorosz Torpedo Zsogyinót. A bécsi csapatban a 20 esztendős Szántó Tamás a 80. percben, még 2–0-s állásnál lépett pályára.

EURÓPA-LIGA
3. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓK
Midtjylland (dán)–VIDEOTON (magyar) 1–1 – h. u. (Novák 104., ill. Kovács I. 75.)
Továbbjutott: a Midtjylland, 2–1-es összesítéssel

Bröndby (dán)–Hertha BSC (német) 3–1
Tj.: a Bröndby 3–2-vel

Nömme Kalju (észt)–Osmanlispor (török) 0–2
Tj.: az Osmanlispor kettős győzelemmel, 3–0-val

HJK Helsinki (finn)–IFK Göteborg (svéd) 0–2
Tj.: a Göteborg 3–2-vel

Szpartak Moszkva (orosz)–AEK Larnaca (ciprusi) 0–1