114 évig nem dolgozott külföldi edző az ob I-ben; kikerül a lovaglás az öttusából

Vágólapra másolva!
2021.11.04. 23:42
A Nemzeti Sport pénteki számából ajánljuk.

A vízilabda ob I-ben 114 évig nem dolgozott külföldi edző, ehhez képest szerda óta már háromnál tart a számláló: Miroszlav Bajin és Zsivko Gocics után Szlobodan Nikics is átesett a tűzkeresztségen. A hat kiemelt csapatsportág közül a vízilabdába érkeztek meg utolsóként a külföldi trénerek, de megérkeztek. Az élvonal eddigi három külföldi edzőjét a nemzetiségén kívül – valamennyien szerbek – az is összeköti, hogy olyan csapatban kapták meg a lehetőséget a bizonyításra, amelyben valamilyen minőségben már szerepeltek korábban, tehát nem zsákbamacskát vettek velük a klubvezetők. Igaz, felnőttcsapatot mindhárman először irányítottak.
A vízilabda ob I-ben 114 évig nem dolgozott külföldi edző,
ehhez képest szerda óta már háromnál tart a számláló: Miroszlav Bajin és Zsivko Gocics után Szlobodan Nikics is átesett a tűzkeresztségen. A hat kiemelt csapatsportág közül a vízilabdába érkeztek meg utolsóként a külföldi trénerek, de megérkeztek. Az élvonal eddigi három külföldi edzőjét a nemzetiségén kívül – valamennyien szerbek – az is összeköti, hogy olyan csapatban kapták meg a lehetőséget a bizonyításra, amelyben valamilyen minőségben már szerepeltek korábban, tehát nem zsákbamacskát vettek velük a klubvezetők. Igaz, felnőttcsapatot mindhárman először irányítottak.

Ahogyan azt már az előzetes sajtóinformációk alapján sejteni lehetett: a 2024-es párizsi olimpia után kikerül a lovaglás az öttusából – erről tájékoztatta csütörtökön a Nemzetközi Öttusaszövetség vezetősége a tagországok képviselőit. Hogy mi lesz az ötödik versenyszám, arról decemberben születik javaslat, amelyet az Nemzetközi Olimpiai Bizottság elé tárnak. Gallai Istvánt, a Magyar Öttusaszövetség főtitkárát arról is megkérdeztük, szükséges volt-e egy ilyen drasztikus változtatás, s a történtek nem azt jelzik-e, hogy a sportág nemzetközi vezetői gyengekezűek, hogy rossz az érdekérvényesítő képességük?     

Sportkrém mellékletünk vendége ezen a héten a karatéka Hárspataki Gábor, aki bronzérmes lett a tokiói olimpián. Ötévesen kezdett karatézni, de sok más sportágat is kipróbált az iskolában: focizott, tornázott, kézilabdázott és a vízilabdába is belekóstolt a kismedencében. Eddig kétszer írt itthon sporttörténelmet a 25 éves sportoló: ő szerezte meg a sportág első felnőtt magyar Európa-bajnoki ezüstérmét 2018-ban, majd kijutott az olimpiára, és ott is érmet nyert. Azt szeretné, hogy a harmadik bravúrja a világbajnoki arany legyen!

 

Legfrissebb hírek

NS: ifjabb Dárdai Pál aláírt a Puskás Akadémiához; Vécsei Bálint: Nem ijedek meg senkitől

E-újság
11 órája

Három meccs van hátra a klub-vb-ből; Babos Tímea újra a győztes úton

E-újság
2025.07.07. 23:51

Sándor Tamás: A tulajdonosok nem tudják, ki vagyok; német győzelem a Magyar Derbyn

E-újság
2025.07.06. 23:40

Méh, kutya, drón, pánik – félbeszakadt futballmeccsek nyomában; Szabó László: Humort és derűt tanultam a parasportolóktól

E-újság
2025.07.05. 23:55

Repedések a jövő évi labdarúgó-vb rendezői között; Garda Krisztina: Nem féltem a fiatalokat, mindenki belevaló a csapatban

E-újság
2025.07.04. 23:41

Nikitschert a Rayo Vallecano csábítja; Öt európai, két brazil és az Al-Hilal maradt

E-újság
2025.07.02. 23:50

Csányi Sándor: Nem zsarolás, ösztönzés a „magyarszabály”; Vogel Soma sérült, lemarad a vb-ről

E-újság
2025.07.01. 23:45

ETO: igen, DAC: nem…; Amerikában elszabadultak a pénzek az egyetemi sportban

E-újság
2025.06.30. 23:25
Ezek is érdekelhetik