El-playoff: a Sheriff nem tudta legyőzni a Klaksvíkot; négyet lőtt az Ajax

B. D. K.B. D. K.
2023.08.24. 22:45
Visszajött a párharcba az Aberdeen (Fotó: Getty Images)
A skót Aberdeen öt perc alatt jött vissza kétgólos hátrányból a svéd Häcken otthonában, a holland Ajax lényegében már az első mérkőzésen eldöntötte a továbbjutást Bulgáriában, míg a feröeri Klaksvík 1–1-es döntetlent játszott a moldovai Sheriff Tiraspollal a labdarúgó Európa-liga playoffkörében. Mutatjuk az eredményeket!

A Ferencváros mostani Ekl-ellenfelét (Zalgiris Vilnius) az előző körben 8–1-es összesítéssel kiejtő Häcken a 75. percben két góllal vezetett, de nem tudta megtartani az előnyét. Az Aberdeen néhány perc alatt egyenlített (Bojan Miovszki a gólja mellé kiosztott egy gólpasszt is), aztán a vendégeknek majdnem a fordítás is összejött az időközben megfogyatkozó hazaiak ellen, de a 94. percben szerzett találatukat les miatt végül nem adták meg.

Az Ajax nem bízta a véletlenre, és már az első meccsen nagyon sokat tett a főtábláért. A találkozó hőse Mohammed Kudus volt, aki a 16. és a 18. perc után az 50. percben is betalált, s a Ludogorectől már csak a szépítésre futotta. A Hollandiában rendezett visszavágó lényegében már csak formalitás.

A Ferencvárost a Bajnokok Ligája-selejtező 1. fordulójában kiejtő feröeri Klaksvík nem a saját pályáján, hanem Tórshavnban fogadta a Sheriff Tiraspolt. A kiscsapat az 52. percben vezetést szerzett, de a hajrához közeledve egalizált a moldovai együttes. Ha hinni lehet a statisztikának, kiegyenlített mérkőzés volt, sőt, inkább a KÍ állt közelebb a győzelemhez. Ebből kiindulva a visszavágón is lesz esélye kiharcolni a továbbjutást.

A KLAKSVÍK VEZETŐ GÓLJA

A visszavágókat jövő csütörtökön (31-én) rendezik!

EURÓPA-LIGA, SELEJTEZŐ
PLAYOFF, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
Häcken (svéd)–Aberdeen (skót) 2–2
(Lajuni 36., Sadiq 69. – 11-esből, ill. Miovszki 75., Devlin 79.)
Kiállítva: Hammar (90. – Häcken)
Slavia Praha (cseh)–Zorja Luhanszk (ukrán) 2–0 (Tijani 81., Masopust 90+4.)
Dinamo Zagreb (horvát)–Sparta Praha (cseh) 3–1 (Spikic 44., D. Peric 59., Ivanusec 61., ill. L. Krejcí 39.)
Ludogorec (bolgár)–Ajax (holland) 1–4
(Verdon 69. – 11-esből, ill. Kudus 16., 18., 50., Brobbey 40.)
Olimpija Ljubljana (szlovén)–Qarabag (azeri) 0–2 (Medina 32., Leandro Andrade 44.)
Kiállítva: David Sualehe (90+5. – Ljubljana)
Union Saint-Gilloise (belga)–Lugano (svájci) 2–0 (Eckert Ayensa 8., Terho 71.)
Slovan Bratislava (szlovák)–Arisz (ciprusi) 2–1 (Tolic 34., Strelec 57., ill. Mayambela 74.)
KÍ (feröeri)–Sheriff Tiraspol (moldovai) 1–1 (Patrick Da Silva 52., ill. Ngom Mbekeli 73.)
Linzer ASK (osztrák)–Zrinjski Mostar (bosnyák) 2–1 (Zulj 4., 12., ill. Bilbija 71.)
Olympiakosz Pireusz (görög)–Csukaricski (szerb) 3–1 (El-Kaabi 3., 40., K. Fortunisz 16., ill. Miladinovics 90+2.)