A Rangers idegenbeli győzelemmel harcolta ki a továbbjutást

2008.04.10. 23:21
2–0-ra verte idegenben a Rangers a portugál Sporting gárdáját, így bejutott a legjobb négy közé az UEFA-Kupában. A skót csapat Darcheville és Whittaker góljainak köszönhetően 36 év után játszhat ismét elődöntőt az európai kupaporondon. A Rangers az olasz Fiorentinával fog megküzdeni a döntőbe jutásért.
Darcheville (jobbra) itt még csalódott, de a végén ő örülhetett
Foró: Reuters

A 4. percben Jean-Claude Darcheville próbálkozását Gladstone blokkolta.

Az első komolyabb hazai helyzetre a 18. percig kellett várni. Ekkor egy szabadrúgás után Liedson fejelte a kapufára a labdát.

Az első félóra után már nem csak egymással, hanem az idő közben rákezdő esővel is meg kellett küzdeniük a csapatoknak.

A 42. percben Joao Moutinho lőtt nem sokkal a jobb sarok mellé, majd Vukcsevics lövése kerülte el a skótok kapuját. Maradt a 0–0.

A második félidő elején ismét Vukcsevics járt közel a vezető gól megszerzéséhez, de fejese pár centivel mellé ment.

A 60. percben megszerezte a vezetést a Rangers! Steven Davis jobb oldalról passzolt középre, ahol Darcheville ballal a hálóba lőtt. 0–1.

Nagyon nehéz helyzetbe került ezzel a Sporting, hisz innentől kezdve legalább kettő gólt kellett volna lőnie a továbbjutáshoz.

A 76. percben mindenesetre majdnem összejött az egyenlítés: Leandro Romagnoli tett vissza egy labdát a csereként beálló Yannick Djaló elé, de ő 15 méterről fölé lőtt.

A 80. percben Romagnoli szabadrúgása után Tonel fejelt mellé nem sokkal.

A 90. percben végképp eldőlt a továbbjutás: Steven Whittaker szerzett labdát a felezővonal környékén, a fellazult Sporting-védelem nem tudta megállítani és higgadtan helyezett Rui Patricio mellett a hálóba. 0–2.

A Rangers így 2–0-s összesítéssel jutott a legjobb négy közé, ahol a Fiorentina lesz az ellenfele.

A skótok 1972 óta nem jutottak ilyen messzire az európai kupaporondon. Akkor végül megnyerték a KEK-et, a döntőben 3–2-re verve a Dinamo Moszkvát.