Torna: olimpiai bajnok és ifjú reménység a szerenkénti ob-n

Vágólapra másolva!
2013.03.22. 17:10
A tornászok a Swietelsky-kupa szerenkénti országos bajnokságán az olimpiai bajnok Berki Krisztián és a teljes magyar férfiválogatott mellett az olimpikon, Böczögő Dorina és a fiatal reménység, Makra Noémi is indul.

A szombaton és vasárnap is 10.30-kor a Tornacsarnokban kezdődő Swietelsky-kupán valamennyi szeren szerepel a magyar női tornasport új üdvöskéje, Makra Noémi. Draskóczi Imre női vezetőedző szerint Böczögő és Makra egy jóval magasabb színvonalat képvisel, mint a többiek. Ráadásul a 15 éves tornász, aki már aranyérmes is volt EYOF-on, élete első felnőtt versenyén lép a szerekhez.

A viadal első napján a férfiaknál talajon, lólengésben és gyűrűn, míg a nőknél ugrásban és gerendán hirdetnek bajnokot. Vasárnap a férfiak ugrásban, korláton és nyújtón, a nők felemáskorláton és talajon versenyeznek. Mindenki indulhat minden szeren, így a program szerint a férfiaknál 3, a nőknél két fordulóban bonyolítják le a viadalt.

Draskóczi Imre, női vezetőedző: Böczögő Dorina mellett mindenképpen felhívnám a figyelmet Makra Noémire.

A junior Európa-bajnokság egyéni összetett 9. helyezettje most kezdi meg pályafutását a felnőttek között, Európa legjobb junior versenyzői közé tartozik. Hosszú idő óta ismét van egy olyan tornászunk, aki mind a négy szeren jó.

Legfrissebb hírek

Mészáros Krisztofer négy aranyat szerzett a torna országos bajnokságon

Torna
2025.04.27. 17:21

Torna: Mayer Gréta és Mészáros Krisztofer a magyar bajnok

Torna
2025.04.26. 20:10

Torna: Ludányi Levente nem maradt adós az érmekkel a Gymnasiadén

Utánpótlássport
2025.04.25. 09:07

Az Eb-keretek összeállítását is befolyásolja a hétvégi torna ob

Torna
2025.04.24. 17:20

Los Angeles 2028: Biles még nem tudja, versenyezni fog-e a hazai olimpián

Torna
2025.04.22. 12:48

Ötödik hely a legjobb magyar eredmény az akrobatikus torna Eb-n

Torna
2025.04.21. 17:39

Három érmet nyertek a magyar tornászok a Gymnasiade szerfináléiban

Torna
2025.04.07. 22:19

Ezüstérmet szerzett a fiú tornászcsapat a Gymnasiadén

Torna
2025.04.06. 23:02
Ezek is érdekelhetik