Triatlon: magyar és kenyai siker, Kácser aranyérme
A Tiszaújvárosban zajló 16. TVK Triatlon Nagyhét pénteki, Jabil 1/3 Maraton elnevezésű pénzdíjas utcai futóversenye magyar és kenyai sikerrel zárult. A férfiaknál az első métereken az élre állt három kenyai futó, akik féltávig tartották a 11 percen belüli köröket, de mivel az üldözők nem gyakoroltak rájuk nyomást, kicsit kiengedtek a táv második felére és megosztoztak a dobogós helyeken, végül Abel Kibet Rop nyert.
A legjobb magyarnak a negyedikként célba érkezett Király István, a Mogyi Baja-Pécs triatlonosa bizonyult.
A hölgyeknél is egy hármas távolodott el a rajtot követően, melynek Kácser Zita is a tagja volt. A trió az utolsó párszáz méterig együtt haladt, de a hajrában Kácsernek sikerült ellépnie a vetélytársaitól, így megnyerte a versenyt.
A váltók csatája tiszaújvárosi győzelemmel ért véget.
A hölgyeknél is egy hármas távolodott el a rajtot követően, melynek Kácser Zita is a tagja volt. A trió az utolsó párszáz méterig együtt haladt, de a hajrában Kácsernek sikerült ellépnie a vetélytársaitól, így megnyerte a versenyt.
A váltók csatája tiszaújvárosi győzelemmel ért véget.
Legfrissebb hírek

Triatlon Eb: Dévay Márk ötödik, Kropkó Márta hatodik
Egyéb egyéni
2026.06.13. 23:20
Ezek is érdekelhetik







