Sportlövő-vk: Péni újabb ezüstérmet szerzett Indiában, világcsúcs női sportpisztolyban

2023.03.25. 11:39
Péni István újabb ezüstérmet szerzett Indiában (Fotó: Tumbász Hédi – archív)
A magyar küldöttség megszerezte a második dobogós helyét az indiai Bhopálban zajló sportlövő-világkupaversenyen: Péni István ezüstérmes lett az 50 méter három testhelyzetű puska versenyszámban.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint Kissné Oroszi Edit tanítványa az alapversenyben 589 kört (térdelő: 195, álló: 198, fekvő: 196) ért el, ezzel a harmadik helyen kvalifikálta magát a nyolcas döntőbe. A fináléban aztán 408,2 körös eredménnyel a második helyen zárt és a kínai Tu Lin-suval lőhetett az aranyéremért, aki a döntőben 410,7 körrel a legjobbnak bizonyult.

Az aranymeccsen Péni 2–0-ra vezetett, de a kínai fordított, sőt 12–6-ra elhúzott. A magyar versenyző 12–10-re még felzárkózott, de Tu Lin-su 16-10-re győzött.

Péni István a második ezüstérmét szerezte a viadalon, korábban a 10 méter légpuska vegyes csapat számban Dénes Eszterrel végzett a második helyen.

A bhopali versenyen a német Doreen Vennekamp 594 pontot ért el a női sportpisztolyosok kvalifikációjában, ezzel megdöntötte a bolgár Diana Jorgova 1994-ben felállított világcsúcsát. Az Európa-bajnoki címvédő Vennekamp a döntőben 30-29-re nyert a kínai Ce-jüe Tu ellen.