MTI 2018.01.06 21:14 Frissítve: 2018.01.06 21:23

Sportlövészet: Major országos csúccsal nyert az Eb-válogatón

A női légpisztolyosok között Major Veronika országos csúccsal nyerte meg a sportlövők második Európa-bajnoki válogatóversenyét Százhalombattán.

Major Veronika 579 körrel végzett az első helyen, ami nemcsak új országos rekord, hanem nemzetközi viszonylatban is kimagasló eredmény. Tátrai Miklós – aki a férfi légpisztolyosoknál győzött – ennél két körrel kevesebbel szerzett kvótát a riói olimpiára.

A férfi légpuskásoknál Sidi Péter, a nőknél Hanák Gabriella bizonyult a legjobbnak. Előbbiek versenyében ezúttal nem vett részt Péni István, de a három válogatóversenyből csak kettőnek számít majd az eredménye.

A harmadik válogatót január 20–21-én Budapesten rendezik meg, azt követően hirdetnek keretet a győri rendezésű, februári kontinensbajnokságra.

Lényeges változás a korábbiakhoz képest, hogy a nemzetközi versenyeken a nők – a férfiakhoz hasonlóan – már hatvan kört lőnek, nem pedig negyvenet.

Egyéb egyéni MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Kínában a nézettség akkor is garantált, ha csak a csoportmérkőzések első két körében akadtak olyan találkozók, amelyek helyi idő szerint éjfél előtt kezdődtek. Öt évvel ezelőtt az Eb-döntőt 56 millióan látták Kínában, többen, mint bármelyik európai országban.

2021.06.22 07:07:34

Egyéb egyéni L. PAP ISTVÁN

Pierre de Coubertin báró állította: „A béke vagy te, Sport!” Nos, azért nem mindig volt az.

2021.06.19 10:28:56

Egyéb egyéni S. TÓTH JÁNOS

A ma 50 éves korábbi parlamenti képviselő a Vasas-szurkolók megpróbáltatásairól is beszél.

2021.06.17 15:00:19

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

A két olimpiai bajnok az Open Water Tournament nyílt vízi úszóbajnokság edzését látogatta meg. (x)