Ligue 1: Neymar kétszer büntetett, de a Lorient legyőzte a PSG-t

2021.01.31. 17:10
Abergel (6) lövésével szerzett először vezetést a Lorient (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli bajnokság 22. fordulójának vasárnap délután rendezett mérkőzésén a PSG Neymar két büntetőjével fordítva a 80. percig győzelemre állt a Lorient otthonában, ám 3–2-re kikapott, s ezzel a Lyon átvette a vezetést a bajnoki tabellán.

A PSG a Lyon pénteki sikere miatt „pontszerzési kényszerben” lépett pályára a Lorient otthonában, feltéve, ha a forduló után is a tabella élén akart állni – márpedig miért ne akarna ott lenni Mauricio Pochettino vezetőedző legénysége?

A fővárosiak ebbéli törekvései aztán léket kapni látszottak a találkozó 36. percében, amikor Laurent Abergel használta ki, hogy a párizsi védelem finoman szólva sem állt a helyzete magaslatán, és a tizenhatos előterében labdát szerzett, majd a léc alá bombázott.

Az egyenlítés még a szünet előtt összejött a PSG-nek, miután Neymar előbb kiharcolt, majd értékesített egy tizenegyest, s a brazil bő tíz perccel a szünet után ismét sikerrel mutatta be topogós büntetőelvégzési tudományát – miután Mauro Icardit felvágták a tizenhatoson belül.

NEYMAR ELŐSZÖR…

…NEYMAR MÁSODSZOR

Hiába robogott azonban nagy tempóval a tabella éle és így a győzelem felé is a PSG, mégsem örülhettek a három bajnoki pontnak a párizsiak, Yoane Wissa ugyanis a 80. percben egy jó kényszerítővel betört a tizenhatoson belülre majd éles szögből a kapuba lőtt, 2–2.

Az igazi slusszpoén még hátra volt: a 92. percben Abergel előrevágott labdájára Terem Moffi rajtolt, berobogott a tizenhatoson belülre, majd higgadtan a jobb alsó sarokba helyezett, ezzel kialakítva a 3–2-es hazai győzelmet jelentő végeredményt.

A PSG idei első bajnoki vereségét szenvedte el, lezárva hét veretlenül megvívott bajnokiból álló sorozatát, egyben át is adva helyét a Lyonnak a tabella élén.

FRANCIA LIGUE 1
22. FORDULÓ
Nice–St.-Étienne 0–1
(C. Abi 88.)
Angers–Nimes 3–1
(Capelle 20., L. Coulibaly 35., Diony 55., ill. Ripart 41. – 11-esből)
Brest–Metz 2–4 (Honorat 33., Cardona 48., ill. Boulaya 36., P. Sarr 74., Yade 81., Vágner 87. – 11-esből)
Lorient–PSG 3–2
(Abergel 36., Wissa 80., Moffi 90+2. ill. Neymar 45., 57. – mind a kettőt 11-esből)
Strasbourg–Reims 0–1 (Kutesa 80.)
Lille–Dijon 1–0 (Yazici 29.)
Nantes–Monaco 1–2 (Emond 83., ill. Maripan 45., Volland 60.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Montpellier–Lens 1–2
(Wahi 78., ill. Doucouré 7., Kakuta 67.)
A Marseille–Rennes mérkőzést az OM edzőközpontját ért szurkolói támadás miatt elhalasztották.