Interjú Marco Rossival; száz éve költözött a Megyeri útra az Újpest

S. T. J.S. T. J.
2022.09.18. 23:22
A Nemzeti Sport hétfői számából ajánljuk.

• Marco Rossival készítettünk interjút a futballválogatott közelgő két Nemzetek Ligája-mérkőzése kapcsán. Az olasz szakember többek között arról is beszélt, hogy jó volt kicsit kikapcsolódni a nyáron, ám idővel már azon is gondolkodnia kellett, kivel pótolja a hiányzókat. Sallai Roland és Nagy Zsolt személyében ugyanis két olyan labdarúgóval nem számolhat Németország és Olaszország ellen, akik a Nemzetek Ligájában eddigi elért hét gólunkból összesen négyet szereztek. A szövetségi kapitány szerint ez nem a legjobb előjel. A kérdésre, kik játszanak a helyükön, diplomatikusan ennyit felelt: pénteken Lipcsében kiderül...

• A Szent Benedek Röplabda Akadémiát hét éve alapították, az elmúlt idényben pedig bajnoki és kupaérmet nyert. Komáromi Móric, a klub elnöke lapunknak elmondta: szeretné, ha tíz év múlva a hazai érmek mellett már a nemzetközi porondon is letennék a névjegyüket. A klub fenntartója és tulajdonosa a Pannonhalmi Főapátság, az elnök is ott dolgozott marketing- és projektvezetőként. A várossal és a Magyar Röplabdaszövetséggel együttműködve határozták el, hogy beindítják a helyi sportéletet. A sikerekben főszerepük volt az olyan remek szakembereknek is, mint a Békéscsabát korábban két magyar bajnoki címhez vezető Kormos Mihály és az előző idényben a Veszprémmel az NB II-t megnyerő Fésüs Irén.

• Az Újpesti Torna Egyesület jól kihasznált sporttelepet és futballpályát tartott fenn az újpesti lakosság kedvelt pihenőkörnyezetében, a Népszigeten, ám költözésre kényszerítették a körülmények. A Magyar Folyam- és Tengerhajózási Részvénytársaság már 1917-ben megvásárolta a népszigeti sporttelepet, hogy a hatalmas területen hajógyárat építsen. Nem volt mit tenni, a város egyetlen, a Megyeri úton elterülő telkét engedte át a klubnak, hogy azon építse fel az új pályáját. Az átadásra száz éve, 1922. szeptember 17-én kerítettek sort, avatómeccsnek pedig elképzelni sem lehetett volna méltóbbat, mint egy UTE–FTC csatát.
• Marco Rossival készítettünk interjút a futballválogatott közelgő két Nemzetek Ligája-mérkőzése kapcsán. Az olasz szakember többek között arról is beszélt, hogy jó volt kicsit kikapcsolódni a nyáron, ám idővel már azon is gondolkodnia kellett, kivel pótolja a hiányzókat. Sallai Roland és Nagy Zsolt személyében ugyanis két olyan labdarúgóval nem számolhat Németország és Olaszország ellen, akik a Nemzetek Ligájában eddigi elért hét gólunkból összesen négyet szereztek. A szövetségi kapitány szerint ez nem a legjobb előjel. A kérdésre, kik játszanak a helyükön, diplomatikusan ennyit felelt: pénteken Lipcsében kiderül...

• A Szent Benedek Röplabda Akadémiát hét éve alapították, az elmúlt idényben pedig bajnoki és kupaérmet nyert. Komáromi Móric, a klub elnöke lapunknak elmondta: szeretné, ha tíz év múlva a hazai érmek mellett már a nemzetközi porondon is letennék a névjegyüket. A klub fenntartója és tulajdonosa a Pannonhalmi Főapátság, az elnök is ott dolgozott marketing- és projektvezetőként. A várossal és a Magyar Röplabdaszövetséggel együttműködve határozták el, hogy beindítják a helyi sportéletet. A sikerekben főszerepük volt az olyan remek szakembereknek is, mint a Békéscsabát korábban két magyar bajnoki címhez vezető Kormos Mihály és az előző idényben a Veszprémmel az NB II-t megnyerő Fésüs Irén.

• Az Újpesti Torna Egyesület jól kihasznált sporttelepet és futballpályát tartott fenn az újpesti lakosság kedvelt pihenőkörnyezetében, a Népszigeten, ám költözésre kényszerítették a körülmények. A Magyar Folyam- és Tengerhajózási Részvénytársaság már 1917-ben megvásárolta a népszigeti sporttelepet, hogy a hatalmas területen hajógyárat építsen. Nem volt mit tenni, a város egyetlen, a Megyeri úton elterülő telkét engedte át a klubnak, hogy azon építse fel az új pályáját. Az átadásra száz éve, 1922. szeptember 17-én kerítettek sort, avatómeccsnek pedig elképzelni sem lehetett volna méltóbbat, mint egy UTE–FTC csatát.

Legfrissebb hírek

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
4 órája

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14

Így élte meg Mexikóváros a válogatott Dél-Korea elleni győzelmét; Ausztriában kell megismernie a győri futballistákat Efraín Juáreznek

E-újság
2026.06.19. 23:51

A sárga mezek varázsa: Kolumbia elhozta az igazi hangulatot a vb-re; Szókimondó, új hullámos, védekező stílusú – mexikói vélemények Efraín Juárezről

E-újság
2026.06.18. 23:40

Messi lába előtt hever a világ; Mexikóból jött a Győr új edzője

E-újság
2026.06.18. 00:29
Ezek is érdekelhetik