Darts-vb: remek meccs, 29 180-as, szenzációs fordítás

2017.12.23. 18:25
Rob Cross szenzációs meccsen jutott tovább
Szenzációs mérkőzés után jutott be a darts-vb nyolcaddöntőjébe Rob Cross, aki meccsnyilakról fordított Michael Smith ellen szombat délután.

A 13. kiemelt Smith remekül kezdett, az első szettet simán megnyerte, de a 20. helyen rangsorolt Cross ezt követően két nagyon szoros játszmában fordított. Aztán megint Smith pillanatai következtek, úgy fordított, hogy az elsőhöz hasonlóan a negyedik és az ötödik szettet is 3–0-ra nyerte meg, ráadásul az ötödikben egy 11, majd egy 12 nyilas legje is volt.

A hatodikban 2–2-nél 96-ról próbált kiszállni a meccsért, de a dupla 18-at és a dupla 9-et is elhibázta. Cross egy dupla 14-essel megbüntette, és a döntő játszmát a hitehagyott Smith ellen 3–1-gyel behúzta.

A színvonalas meccsen Cross 16, Smith 13 180-ast dobott, Smith néggyel több leget nyert meg ellenfelénél, s 103 fölötti háromnyilas átlaggal zárt, mégis vereséget szenvedett.

A szombat délutáni programban két olyan párosítás is szerepelt, amelynek tagjai meglepetésre nem kiemeltként jutottak tovább az első körből.

Először az angol Keegan Brown és az osztrák Zoran Lerchbacher csapott össze, és a második forduló eddigi leggyengébb összecsapásán Brown 4:2-re felülmúlta riválisát. Mindkét játékos háromnyilas átlaga 90 pont alá szorult, ennyire gyatrán senki sem dobott a második kör pénteki játéknapján pódiumra álló 12 játékos közül.

A meccs ennek ellenére izgalmas volt, a hat szettből négy 3–2-vel ért véget. A korábban James Wade-et kiejtő Brown 2:2 után két ilyen szoros játszmát nyert meg, pedig a hatodikban 2–2-nél Lerchbacher 140-ről, majd 80-ról is dobhatott a szettért. Brownra a folytatásban az esti Phil Taylor–Justin Pipe meccs győztese vár.

A délutánt záró párban Jermaine Wattimena nem tanúsított nagy ellenállást Steve West ellen, az első körben Benito van de Past kiejtő angol újabb hollandot búcsúztatott, de sokkal nehezebb feladat vár rá a folytatásban: a nyolcaddöntőben Gary Anderson lesz az ellenfele.

A Cross–Smith meccs színvonalára jellemző, hogy a másik két meccsen összesen 11 180-ast láthatott a közönség…