Darts-vb: jól kezdett Barneveld, de kikapott Crosstól

CS. M.CS. M.
2021.12.23. 23:03
A rossz kezdés után feljavult Rob Cross és továbbjutott (Fotó: Getty Images)
A Londonban zajló PDC-dartsvilágbajnokság csütörtöki játéknapjának esti programja során Danny Noppert és Gabriel Clemens könnyedén továbbjutott, a világbajnokok csatáját pedig Rob Cross nyerte Raymond van Barneveld ellen.

Az esti program első meccsén a 18. helyen kiemelt Danny Noppert lépett esélyesként a táblához a hazai közönség előtt szereplő Jason Heaver ellen, de utóbbi „ellopta” az első szettet. A holland ezután sem játszott jobban, de ellenfele sokat gyengült, így Noppert megfordította a meccset. A döntő szettben is brékelt, a végén pedig megnyerte saját kezdését – igaz, utóbbi csak öt elrontott meccsnyíl után sikerült. Noppert tehát 3:1-re győzött és Ryan Searle ellen játszik majd a 3. körben. Ott vélhetően 88.42-nél azért magasabb átlagra lesz szüksége a győzelemhez.

Ezt követően jött a 25. kiemelt Gabriel Clemens meccse a walesi Lewis Williams ellen. Előbbi viszonylag gyorsan megnyerte az első két szettet (miközben dobott egy 143-as kiszállót), de látszólag nem volt különösebben nehéz dolga, hiszen Williams első kilencnyilas átlaga ekkor a 75-öt sem érte el. A harmadik szettben a német azonnal brékelt, majd 3–1-re megnyerte a szettet, így a meccset is (3:0). Clemens ellenfele a következő körben a végső győzelemre is esélyes Jonny Clayton lesz.

Az este slágermérkőzése két világbajnok találkozása volt: a 11. kiemelt Rob Cross a hollandok legendája, Raymond van Barneveld ellen mérkőzött meg. Barney rögtön brékelt, majd a második leget egy 170-es kiszállóval zárta le – végül 3–1-re nyerte meg az első szettet. Ezt követően Cross kezdett brékkel, majd ő is dobott egy 120 feletti kiszállót, s könnyedén egyenlített a szetteket tekintve.

A folytatásban hiába dobta jobban a tömeget a holland, pocsékul kiszállózott, s főleg ennek köszönhetően elvesztette a harmadik szettet is. A negyedikben aztán rögtön brékelt Cross, a saját kezdését is hozta és egy legre került a győzelemtől, amit be is húzott, így 3:1-re megnyerte a meccset. Mindketten 90-es körátlag felett zártak, de Barney alig több mint 21 százalékkal kiszállózott – ez döntött. Cross ellenfele Gurney lesz.

Az est utolsó mérkőzésén a 30. kiemelt Chris Dobey elveszítette az első két szettet Rusty-Jake Rodriguez ellen, de a folytatásban feljavult, és megfordította a mérkőzést – ezzel kialakult a harmadik forduló teljes párosítása. A 3:2-re nyerő Dobey a következő körben Michael van Gerwennel csap össze.