Darts-vb: csillagos ötös! Chisnall óriási verést mért Van Gerwenre

M. D.M. D.
2021.01.01. 22:16
Michael van Gerwen nem tehetett mást: elismerően megtapsolta Dave Chisnall fantasztikus teljesítményét (Fotó: PDC)
Dave Chisnall 107.34 pontos körátlaggal 5:0-ra megverte a világelső Michael van Gerwent a londoni PDC-világbajnokság negyeddöntőjében. Az esti program első meccsén Gerwyn Price döntő legben győzte le Daryl Gurneyt, így ő játszhat a fináléba kerülésért Stephen Buntinggal.

Dave Chisnall és Michael van Gerwen közös múltja 2011 júniusáig nyúlik vissza, azóta a felek összesen 59-szer játszottak egymással, és 48-szor a holland nyert. A holland, aki 27 meccses(!) veretlenségi sorozatot őrzött Chizzyvel szemben, és televíziós major versenyen a 2013-as World Grand Prix óta nem kapott ki tőle.

Az örökmérleg ellenére – és Chisnall eddigi teljesítményét látva – benne volt a levegőben, hogy az angol meglepheti MVG-t, de arra valószínűleg kevesen számítottak, hogy a mérkőzés felénél arról kell majd beszélni, hogy Van Gerwen nyer-e egyáltalán szettet a mérkőzésen!

Nem nyert.

Chisnall az első játszmát 112.14-es körátlaggal nyerte meg, a második után 107.85-tel vezetett 2:0-ra. Van Gerwen a harmadik felvonásban járt a legközelebb ahhoz, hogy szettet nyerjen, de hiába dobott be egy 150-es kiszállót, Chizzy döntő legben ezt a játszmát is elvitte. Az angol játékos ekkor 103-as átlagnál és már kilenc 180-as körnél járt.

A negyedik játszma utolsó legjében szenzációs dobássorozatokkal kápráztattak el bennünket a felek: Chisnall nyolc tökéletes nyíl után a D12-n hibázott, majd ezek után Van Gerwen 181 pontról úgy kerekített le 40 pontra, hogy megdobta azt a kiszállási kombinációt (141 pontra T20, T19, D12), amit Chizzynek kellett volna egy körrel korábban a kilencnyilashoz. Az angolt azonban nem zökkentette ki MVG klasszis húzása, és dupla 6-tal befejezte ezt a szettet is.

Az utolsó játszmában Chisnall megkoronázta emberfeletti teljesítményét: 115.06-os átlaggal, egy 130-as check-outtal és százszázalékos kiszállási hatékonysággal (3/3) lezárta a mérkőzést. Hozzá kell tenni, Van Gerwen nem játszott a legmagasabb szinten, de mástól aligha kapott volna ki 5:0-ra. A különbség teljes mértékben Chisnall érdeme.

Chisnall élete első világbajnoki elődöntőjében Gary Andersonnal játszik szombaton, vele szemben az eddigi 25 mérkőzéséből 19-et elveszített. És amellett se menjünk el szó nélkül, hogy Van Gerwen másodszor kapott ki megnyert szett nélkül világbajnoki mérkőzésen; az első ilyen találkozó a 2009-es vb-n volt Phil Taylor ellen (0:4).

Chisnall fényes diadala mellett szinte eltörpül az esti program első negyeddöntője, Gerwyn Price és Daryl Gurney mérkőzése, pedig a walesi és az északír kiválóság remek „előmeccset” játszott egymással. Gurney 0:2-ről felállt, de Price egy 143-as kiszállóval „elvitte” az ötödik szettet (3:2). A világelsőségre (is) hajtó walesi eztán a hatodik játszmát is megnyerte, ám az északír fiú két 3–0-s játszmával kiharcolta a mindent eldöntő kilencedik szettet. Ebben mindketten végig hozták a saját kezdéseiket, és Price a végén a 11. dupla 20-as kiszállójával befejezte a mérkőzést. A walesi összesen 17 leget nyert meg a találkozón, ebből 11-et a D20-as szektort eltalálva.

Price egymást követő második világbajnokságán játszhat elődöntőt, szombati ellenfele Stephen Bunting lesz. A legjobb négy között már az egyik fél hatodik megnyert szettjéig tartanak a küzdelmek.

DARTS
PDC-VILÁGBAJNOKSÁG, 14. NAP
NEGYEDDÖNTŐ
Gerwyn Price (walesi, 3.) (96.36)
–Daryl Gurney (északír, 11.) (96.25) 5:4
Michael van Gerwen (holland, 1.) (98.29)–Dave Chisnall (angol, 8.) (107.34) 0:5
Krysztof Ratajski (lengyel, 15.) (97.58)–Stephen Bunting (angol, 26.) (101.01) 3:5
Gary Anderson (skót, 13.) (101.07)–Dirk van Duijvenbode (holland) (94.29) 5:1