nemzetisport.hu 2018.11.26 19:19 Frissítve: 2018.12.02 23:47

Darts: 96-os főtábla két nővel – elkészült a vb sorsolása

Hétfőn megtartották a 2019-es PDC-dartsvilágbajnokság sorsolását. A londoni Alexandra Palace-ban december 13-tól január 1-ig megrendezendő tornán minden eddiginél több, 96 játékos szerepel.

A világbajnok Rob Crossra már a második fordulóban kemény meccs várhat (Fotó: AFP, archív)

 

Az idei, december 13-án rajtoló világbajnokságra jelentősen megnövelték a szereplők számát, 72 helyett 96 induló lesz, közülük az első fordulóban 64-en lépnek pódiumra, a 32 kiemelt erőnyerő.

A kiemelteket a sorszámuk szerint automatikusan rendelték egymáshoz, így a világelső Michael van Gerwen a harmadik fordulóban a 32. helyen rangsorolt német Max Hopp-pal találkozhat, már ha a nem kiemeltek nem szólnak közbe...

A második forduló egybefonódik az elsővel, a szervezők a december 13-i nyitánytól december 19. délutánjáig mindegyik etap végére kiemelt mérkőzését teszik (általában három első körös meccs után), így már az első naptól fogva láthatjuk a legjobb 32 képviselőit is. A PDC a sorsolás után közölte, az első nap programjában Rob Cross lesz látható.

S ott lesz a nyitó napon a világbajnokságon elinduló két hölgy egyike, az angol Lisa Ashton is – az orosz Anasztaszija Dobromiszlova a világ többi részét képviseli.

Ezúttal már minden mérkőzést szettekre játszanak, az első és a második fordulóban három, a harmadikban és a nyolcaddöntőben négy nyert játszma kell a győzelemhez, míg ez a szám a negyeddöntőben ötre, az elődöntőben hatra, a döntőben hétre nő.

A megnövekedett létszám miatt hattal több délutáni etap lesz, mint tavaly, az összdíjazás a tavalyi 1.8-tól 2.5 millió fontra emelkedett, ebből a január 1-jei döntő győztese 500 ezret tehet zsebre.

A darts-vb mérkőzéseit a Sport Tv közvetíti.

2019-ES PDC-DARTSVILÁGBAJNOKSÁG, LONDON
AZ 1. ÉS A 2. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA ÁGRAJZ SZERINT

Michael van Gerwen (holland, 1.)–Alan Tabern (angol)/Raymond Smith (ausztrál)
Max Hopp (német, 32.)–Danny Noppert (holland)/Royden Lam (hongkongi)
Adrian Lewis (angol, 16.)–Simon Stevenson (angol)/Ted Evetts (angol)
Raymond van Barneveld (holland, 17.)–Matthew Edgar (angol)/Darius Labanauskas (litván)

Simon Whitlock (ausztrál, 8.)–Ryan Joyce (angol)/Anasztaszija Dobromiszlova (orosz)
Alan Norris (angol, 25.)–Steve Lennon (ír)/James Bailey (ausztrál)
James Wade (angol, 9.)–Krzysztof Ratajski (lengyel)/Aszada Szeigo (japán)
Jelle Klaasen (holland, 24.)–Keegan Brown (angol)/Karel Sedlácek (cseh)

Daryl Gurney (északír, 5.)–Ross Smith (angol)/Paul Lim (szingapúri)
Jamie Lewis (walesi, 28.)–Martin Schindler (német)/Cody Harris (új-zélandi)
Dave Chisnall (angol, 12.)–Josh Payne (angol)/Jeff Smith (kanadai)
Kim Huybrechts (belga, 21.)–Robert Thornton (skót)/Daniel Larsson (svéd)

Gary Anderson (skót, 4.)–Paul Nicholson (ausztrál)/Kevin Burness (északír)
Jermaine Wattimena (holland, 29.)–Michael Barnard (angol)/José de Sousa (portugál)
Darren Webster (angol, 13.)–Vincent van der Voort (holland)/Lourence Ilagan (Fülöp-szigeteki)
Steve Beaton (angol, 20.)–Chris Dobey (angol)/Borisz Kolcov (orosz)

Rob Cross (angol, 2.)–Jeffrey de Zwaan (holland)/Nitin Kumar (indiai)
Cristo Reyes (spanyol, 31.)–Ricky Evans (angol)/Rowby-John Rodriguez (osztrák)
Jonny Clayton (walesi, 15.)–Dimitri Van den Bergh (belga)/Chuck Puleo (amerikai)
Stephen Bunting (angol, 18.)–Luke Humphries (angol)/Adam Hunt (angol)

Mensur Suljovic (osztrák, 7.)–Ryan Searle (angol)/Stephen Burton (angol)
James Wilson (angol, 26.)–Yordi Meeuwisse (holland)/William O'Connor (ír)
Michael Smith (angol, 10.)–Ron Meulenkamp (holland)/Diogo Portela (brazil)
John Henderson (angol, 23.)–Gabriel Clemens (német)/Aden Kirk (angol)

Gerwyn Price (walesi, 6.)–Geert Nentjes (holland)/Nathan Aspinall (angol)
Kyle Anderson (ausztrál, 27.)–Noel Malicdem (Fülöp-szigeteki)/Jeffrey de Graaf (holland)
Ian White (angol, 11.)–Wayne Jones (angol)/Devon Petersen (dél-afrikai)
Steve West (angol, 22.)–Richard North (angol)/Robert Marijanovic (német)

Peter Wright (skót, 3.)–Craig Ross (új-zélandi)/Toni Alcinas (spanyol)
Benito van de Pas (holland, 30.)–Mickey Mansell (északír)/Jim Long (kanadai)
Joe Cullen (angol, 14.)–Brendan Dolan (északír)/Liu Jüan-csün (Yuanjun Liu, kínai)
Mervyn King (angol, 19.)–Jan Dekker (holland)/Lisa Ashton (angol)


AZ 1. ÉS 2. FORDULÓ (mindkettő 3 nyert szettig) MENETRENDJE
December 13., csütörtök
20.00
1. forduló

Jeffrey de Zwaan (holland)–Nitin Kumar (indiai)
Martin Schindler (német)–Cody Harris (új-zélandi)
Jan Dekker (holland)–Lisa Ashton (angol)
2. forduló
Rob Cross (angol, 2.)–Jeffrey de Zwaan (holland)/Nitin Kumar (indiai)

December 14., péntek
13.30
1. forduló
Michael Barnard (angol)–José de Sousa (portugál)
Alan Tabern (angol)–Raymond Smith (ausztrál)
Paul Nicholson (ausztrál)–Kevin Burness (északír)
2. forduló
Jamie Lewis (walesi, 28.)–Martin Schindler (német)/Cody Harris (új-zélandi)
20.00
1. forduló
Danny Noppert (holland)–Royden Lam (hongkongi)
Simon Stevenson (angol)–Ted Evetts (angol)
Chris Dobey (angol)–Borisz Kolcov (orosz)
2. forduló
Gary Anderson (skót, 4.)–Paul Nicholson (ausztrál)/Kevin Burness (északír)

December 15., szombat
13.30
1. forduló
Richard North (angol)–Robert Marijanovic (német)
Mickey Mansell (északír)–Jim Long (kanadai)
Josh Payne (angol)–Jeff Smith (kanadai)
2. forduló
Max Hopp (német, 32.)–Danny Noppert (holland)/Royden Lam (hongkongi)
20.00
1. forduló
Craig Ross (új-zélandi)–Toni Alcinas (spanyol)
Ryan Searle (angol)–Stephen Burton (angol)
Keegan Brown (angol)–Karel Sedlácek (cseh)
2. forduló
Michael van Gerwen (holland, 1.)–Alan Tabern (angol)/Raymond Smith (ausztrál)

December 16., vasárnap
13.30
1. forduló
Gabriel Clemens (német)–Aden Kirk (angol)
Yordi Meeuwisse (holland)–William O'Connor (ír)
Brendan Dolan (északír)–Liu Jüan-csün (Yuanjun Liu, kínai)
2. forduló
Dave Chisnall (angol, 12.)–Josh Payne (angol)/Jeff Smith (kanadai)
20.00
1. forduló
Luke Humphries (angol)–Adam Hunt (angol)
Matthew Edgar (angol)–Darius Labanauskas (litván)
Ross Smith (angol)–Paul Lim (szingapúri)
2. forduló
Peter Wright (skót, 3.)–Craig Ross (új-zélandi)/Toni Alcinas (spanyol)

December 17., hétfő
20.00
1. forduló
Vincent van der Voort (holland)–Lourence Ilagan (Fülöp-szigeteki)
Wayne Jones (angol)–Devon Petersen (dél-afrikai)
Ryan Joyce (angol)–Anasztaszija Dobromiszlova (orosz)
2. forduló
Raymond van Barneveld (holland, 17.)–Matthew Edgar (angol)/Darius Labanauskas (litván)

December 18., kedd
13.30
1. forduló
Robert Thornton (skót)–Daniel Larsson (svéd)
Ricky Evans (angol)–Rowby-John Rodriguez (osztrák)
Krzysztof Ratajski (lengyel)–Aszada Szeigo (japán)
2. forduló
Darren Webster (angol, 13.)–Vincent van der Voort (holland)/Lourence Ilagan (Fülöp-szigeteki)
20.00
1. forduló
Steve Lennon (ír)–James Bailey (ausztrál)
Ron Meulenkamp (holland)–Diogo Portela (brazil)
Dimitri Van den Bergh (belga)–Chuck Puleo (amerikai)
2. forduló
Daryl Gurney (északír, 5.)–Ross Smith (angol)/Paul Lim (szingapúri)

December 19., szerda
13.30
1. forduló
Geert Nentjes (holland)–Nathan Aspinall (angol)
Noel Malicdem (Fülöp-szigeteki)–Jeffrey de Graaf (holland)
2. forduló
Joe Cullen (angol, 14.)–Brendan Dolan (északír)/Liu Jüan-csün (Yuanjun Liu, kínai)
Kim Huybrechts (belga, 21.)–Robert Thornton (skót)/Daniel Larsson (svéd)
20.00
2. forduló
James Wilson (angol, 26.)–Yordi Meeuwisse (holland)/William O'Connor (ír)
Simon Whitlock (ausztrál, 8.)–Ryan Joyce (angol)/Anasztaszija Dobromiszlova (orosz)
Michael Smith (angol, 10.)–Ron Meulenkamp (holland)/Diogo Portela (brazil)
James Wade (angol, 9.)–Krzysztof Ratajski (lengyel)/Aszada Szeigo (japán)

December 20., csütörtök
13.30
2. forduló
Jermaine Wattimena (holland, 29.)–Michael Barnard (angol)/José de Sousa (portugál)
Alan Norris (angol, 25.)–Steve Lennon (ír)/James Bailey (ausztrál)
Stephen Bunting (angol, 18.)–Luke Humphries (angol)/Adam Hunt (angol)
Steve Beaton (angol, 20.)–Chris Dobey (angol)/Borisz Kolcov (orosz)
20.00
2. forduló
Cristo Reyes (spanyol, 31.)–Ricky Evans (angol)/Rowby-John Rodriguez (osztrák)
Mervyn King (angol, 19.)–Jan Dekker (holland)/Lisa Ashton (angol)
Adrian Lewis (angol, 16.)–Simon Stevenson (angol)/Ted Evetts (angol)
Mensur Suljovic (osztrák, 7.)–Ryan Searle (angol)/Stephen Burton (angol)

December 21., péntek
13.30
2. forduló
Benito van de Pas (holland, 30.)–Mickey Mansell (északír)/Jim Long (kanadai)
John Henderson (angol, 23.)–Gabriel Clemens (német)/Aden Kirk (angol)
Steve West (angol, 22.)–Richard North (angol)/Robert Marijanovic (német)
Kyle Anderson (ausztrál, 27.)–Noel Malicdem (Fülöp-szigeteki)/Jeffrey de Graaf (holland)
20.00
2. forduló
Ian White (angol, 11.)–Wayne Jones (angol)/Devon Petersen (dél-afrikai)
Jelle Klaasen (holland, 24.)–Keegan Brown (angol)/Karel Sedlácek (cseh)
Gerwyn Price (walesi, 6.)–Geert Nentjes (holland)/Nathan Aspinall (angol)
Jonny Clayton (walesi, 15.)–Dimitri Van den Bergh (belga)/Chuck Puleo (amerikai)

A 3. forduló (4 nyert szettig) mérkőzéseit december 22. és 27. között rendezik meg, 24., 25. és 26. szünnap lesz. A nyolcaddöntő (4) december 27-én és 28-án lesz, a negyeddöntő (5) meccseit 29-én, az elődöntőt (6) 30-án játsszák. A finálé (7) január elsején lesz.

 

2021.01.13 15:47:10

Egyéb egyéni L. PAP ISTVÁN

A 46. amerikai elnök, Joe Biden elődei többek között lovagoltak, bokszoltak és amerikai futballoztak is.

2021.01.18 20:28:38

Egyéb egyéni CSURKA GERGELY

ALAPVONAL. Az olimpia örök szerelmeseként is legfeljebb reménykedem: elég erős az öt karika ahhoz, hogy kötőanyag legyen ott, ahol minden szétesni látszik.

2021.01.18 10:59:21

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

Az egészséges élethez nem csupán a testmozgás szükséges. (x)

PR
2021.01.18 10:09:55

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

Berkesi Judit és Hajdú B. István ezúttal Az Év Sportolója Gála díjazottjairól beszélgettek. (x)

2021.01.17 20:59:42

Egyéb egyéni MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. Ha az ember sokat ad nekik, de nem kíván tőlük lehetetlent, s érzik, hogy emberként, szakmai partnerként bánik velük, akkor ők is nagyon normálisan viselkednek.