MTI, V. Á. 2022.01.14 10:34 Frissítve: 2022.01.14 12:08

MotoGP: újra edzhet Marc Márquez

Novemberi balesetét követően visszatérhet az edzésekhez Marc Márquez, a gyorsaságimotoros-világbajnokság MotoGP kategóriájának hatszoros győztese – írja az MTI.

Marc Márquez újra edzhet (Fotó: AFP)

A 28 éves spanyol versenyző csapata, a Repsol Honda pénteken közölte, hogy Márquez túl van az orvosi felülvizsgálaton, amely megállapította, hogy a látása sokat fejlődött, ezért újra motorra ülhet.

A minden géposztályt figyelembe véve nyolcszoros vb-győztes Márquez novemberben a szokásos terepedzésén bukott és enyhe agyrázkódást szenvedett, aztán kiderült, kettős látással (diplopia) bajlódik. A spanyol versenyző emiatt kihagyta az előző szezon utolsó két futamát.

A motorost 2012-ben ugyanilyen problémával kellett műteni, a beavatkozás akkor sikeres volt.

Márquez a 2020-as idényt egy súlyos kézsérülés miatt gyakorlatilag teljes egészében kihagyta, a tavalyi vb-n három futamon diadalmasodott és az összetett pontverseny hetedik helyén végzett.

A gyorsaságimotoros-vb idei évadja március 6-án kezdődik Katarban.

2022.01.15 10:13:14

Egyéb autó-motor TÓTH ANITA

A verseny históriája az elmúlt hetekben újabb izgalmas és különleges fejezettel bővült.

2021.11.25 23:34:46

Egyéb autó-motor MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Valentino Rossi egy generációban változtatta meg a motorozáshoz való hozzáállást, sokakat függővé tett, emiatt az iparágban senki sem lehet eléggé hálás neki. Nem szívesen beszélt, sokkal inkább versenyzett és cselekedett, hogy fő küldetését teljesítse. Nem tudott szabadulni a gondolattól, hogy neki kell megmutatnia, a mezőnyben nem a gép, hanem az ember jelenti a legnagyobb különbséget.

2021.11.11 18:29:30

A háromszoros Európa-bajnok a technikai kihívást szereti leginkább a kamionsportban.

2021.10.06 14:19:17

Egyéb autó-motor MTI/K. B.

A csapatfőnök szerint ideális felállást jelent nekik a tapasztalat és a fiatalság kombinációja.

2021.08.28 08:45:13

A Pure ETCR egyetlen magyar versenyzőjével megpróbáljuk egy kicsit bemutatni az autót.