MotoGP: újra edzhet Marc Márquez

MTI, V. Á.MTI, V. Á.
2022.01.14. 10:34
Marc Márquez újra edzhet (Fotó: AFP)
Novemberi balesetét követően visszatérhet az edzésekhez Marc Márquez, a gyorsaságimotoros-világbajnokság MotoGP kategóriájának hatszoros győztese – írja az MTI.

A 28 éves spanyol versenyző csapata, a Repsol Honda pénteken közölte, hogy Márquez túl van az orvosi felülvizsgálaton, amely megállapította, hogy a látása sokat fejlődött, ezért újra motorra ülhet.

A minden géposztályt figyelembe véve nyolcszoros vb-győztes Márquez novemberben a szokásos terepedzésén bukott és enyhe agyrázkódást szenvedett, aztán kiderült, kettős látással (diplopia) bajlódik. A spanyol versenyző emiatt kihagyta az előző szezon utolsó két futamát.

A motorost 2012-ben ugyanilyen problémával kellett műteni, a beavatkozás akkor sikeres volt.

Márquez a 2020-as idényt egy súlyos kézsérülés miatt gyakorlatilag teljes egészében kihagyta, a tavalyi vb-n három futamon diadalmasodott és az összetett pontverseny hetedik helyén végzett.

A gyorsaságimotoros-vb idei évadja március 6-án kezdődik Katarban.