MotoGP: Quartararo nyerte meg a Portugál Nagydíjat

2022.04.24. 14:51
Az ötödik helyről rajtoló Fabio Quartararo nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság Portugál Nagydíját a királykategóriában, amivel nemcsak a Yamaha első idei győzelmét szerezte meg, de a bajnoki pontversenyben is átvette a vezetést.

A 23 éves francia versenyző nagy fölénnyel végzett az élen Yamahájával, sikerével pedig a világbajnoki pontversenyben utolérte az eddigi éllovas spanyol Alex Rinst, aki Portimaóban a 23. rajthelyről indulva lett negyedik. A 23 éves francia versenyző nagy fölénnyel végzett az élen Yamahájával, sikerével pedig a világbajnoki pontversenyben utolérte az eddigi éllovas spanyol Alex Rinst, aki Portimaóban a 23. rajthelyről indulva lett negyedik.

Fabio Quartararo mögött a pole pozícióból rajtolt honfitársa, Johann Zarco végzett másodikként, a dobogó harmadik fokára pedig a spanyol Aleix Espargaró állhatott fel. A két dobogós annak is köszönhette helyezését, hogy hét körrel a vége előtt a második helyért csatázó Jack Miller kilökte Joan Mirt.

A Moto2-es futamot egy tömegbaleset miatt piros zászlóval meg kellett szakítani: az egyik kanyarban 12 motoros bukott a vizes pályán, az egyik jármű ki is gyulladt, de mindenki megúszta komoly sérülés nélkül az esetet. A verseny hivatalos távja így – az újraindítás után – mindössze hét kör volt.

MOTOGP (20 KÖR, 114.8 KM)
1. Fabio Quartararo (francia, Yamaha) 41:39.611 perc
2. Johann Zarco (francia, Ducati) 5.409 másodperc hátrány
3. Aleix Espargaro (spanyol, Aprilia) 6.068 mp h.
A pontverseny állása 5 verseny után (16 van még hátra): 1. Quartararo és Alex Rins (spanyol, Suzuki) 69-69 pont, 3. Espargaro 66