MotoGP: Dovizioso legyőzte Márquezt Ausztriában

T. I.T. I.
2019.08.11. 14:30
Az utolsó négy kört Marc Márquez (93) kezdte az élen, de Andrea Doviziosónak (04) volt válasza (Fotó: AFP)
Andrea Dovizioso állhatott fel a dobogó legfelső fokára a gyorsaságimotoros-vb (MotoGP) Osztrák Nagydíján. Az olasz versenyző az utolsó kanyarban tudta megelőzni az összetettet továbbra is magabiztos előnnyel vezető Marc Márquezt.

Hiába indult a pole-ból, a rajt után nem sokkal már csak az ötödik helyen állt Marc Márquez. A spanyol azonban hamar megkezdte a felkapaszkodást, a negyedik kör végén már Andrea Doviziosót támadta az elsőség visszaszerzéséért, majd az ötödikben meg is előzte az olaszt. Elszakadni viszont nem tudott a ducatistól, egy másodperc fölé csak elvétve szökött a kettejük közti különbség.

Kilenc körrel jártunk a vége előtt, amikor Dovizioso, aki az idénynyitó Katari Nagydíj óta az első futamgyőzelméért hajtott, visszaelőzte hondás riválisát.

Marquez előnye összetettben ezzel együtt is 58 pont a második helyen álló Doviziosóval szemben.

embed_kod= |
nso_uj_cikk_embed
Embed kód:
mceBlockPasteEnd

Ezúttal az olasz volt az, aki hiába próbálkozott, nem tudta leszakítani Márquezt. Három kör volt vissza, amikor a spanyol újra akcióba lendült, a harmadik, majd a negyedik szektorban is oda-vissza előzgették egymást, végül a célegyenes végén – fél kör alatt – az ötödik helycserével Márquez stabilizálta helyét az élen.

Az utolsó kör előtt Dovizioso egy jó kigyorsítással a célegyenesben még a spanyol mellé, sőt elé is ért, de az összetett éllovasa ezt a támadást még visszaverte. Csakhogy az utolsó kanyarban az olasz még egyszer nekiveselkedett az előzésnek, s meg is csinálta, így az utolsó bő 100 méteren lehajrázva hondás riválisát.

A harmadik helyen Fabio Quartararo ért célba, míg Valentino Rossi negyedik lett.