Újabb négy évig Simicskó István és Gergely István vezeti a Budapesti Honvéd Sportegyesületet

2025.01.31. 21:36
null
Újabb négy évig Simicskó István és Gergely István vezeti a Honvédot (Fotó: Facebook/Budapest Honvéd)
Társadalmi elnöknek Simicskó Istvánt, ügyvezető elnöknek Gergely Istvánt választotta újra pénteki tisztújító küldöttgyűlésén a Budapesti Honvéd Sportegyesület.

A klub beszámolója alapján a honvédos szempontból kiemelten sikeres párizsi olimpia után a Los Angeles-i ötkarikás ciklusra is bizalmat kapó Simicskó István 2010, Gergely István 2017 óta viseli a tisztséget.

„A BHSE mára több lett, mint egy sportegyesület, hiszen olyan, mint egy igazi jó család. Itt mindenki tudja, hogy mivel tud hozzájárulni a Honvéd-család sikeréhez, a huszonnégy szakosztály által elvégzett kiváló munka pedig a világraszóló eredményekben és az összetartó közösségben is manifesztálódik” – idézte a kommüniké Simicskót. 

„Ahogy a sportpályafutásom alatt, úgy sportvezetőként is csapatot építek, ezen fogok dolgozni a következő négy évben is – szögezte le a harmadik ciklusát megkezdő Gergely. – Tokió és Párizs sikereinek megünneplése, valamint számos minket ért nehézség leküzdése után úgy érzem, hogy sikerült teljesen eggyé válnom a Honvéddal, örökre az identitásom részévé vált az egyesület.”

Az egyesület elnökségének összetétele nem sokat változott, hiszen hárman – Guczoghy György olimpiai bronzérmes tornász, Gyulay Zsolt kétszeres ötkarikás aranyérmes kajakos, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, valamint Strommer Pál – nem folytatják hosszú, több cikluson átívelő munkájukat. A helyüket Imre Géza olimpiai ezüst- és bronzérmes, világbajnok párbajtőröző, a BHSE sportigazgatója, Eleki Zoltán ezredes, a Honvéd Vezérkar Kiképzési Csoportfőnökség csoportfőnök-helyettese, valamint Wieszt Attila veszik át.

 

Legfrissebb hírek

Erődemonstráció: hibátlan mérleggel nyerte a Honvéd-kupát az Elche

Minden más foci
2026.03.15. 20:41

Kispesten ünnepi tradíciót hoznának létre a Honvéd-kupával

Labdarúgó NB II
2026.03.14. 19:16

Egy félidőn át jól tartotta magát a Békéscsaba, végül mégis a listavezető győzött

Labdarúgó NB II
2026.03.14. 15:50

A Honvéd U15-ös csapata tizenegyesekkel legyőzte a PSG korosztályos gárdáját

Minden más foci
2026.03.12. 17:18

Feczkó Tamás bajnokságot befolyásoló játékvezetői hibáról beszélt a Honvéd veresége után

Labdarúgó NB II
2026.03.10. 10:53

Videó: a Honvéd játékosa széttépte a mezét, majd mutogatni kezdte a bírónak

Labdarúgó NB II
2026.03.10. 08:49

Feszült hangulatú meccset nyert meg a Kecskemét a Bozsik Arénában

Labdarúgó NB II
2026.03.09. 21:53

Serie A-csapat megfigyelője érkezett a Honvéd–DVTK Magyar Kupa-mérkőzésre

Labdarúgó NB I
2026.03.05. 20:26
Ezek is érdekelhetik