Rg Eb: Pigniczki Fanni másodszor szerepelhet budapesti kontinensviadalon

2024.04.16. 09:24
Pigniczki Fanninak az idei lesz a második budapesti Európa-bajnoksága (Fotó: Dömötör Csaba)
A rajtig zsúfolt napok várnak a ritmikus gimnasztikázó Pigniczki Fannira, aki május 22. és 26. között pályafutása során másodszor szerepelhet budapesti Európa-bajnokságon.

„Az a tervem, hogy amikor az Eb előtti finisben leszünk, már semmivel sem szeretnék foglalkozni, csak a hazai rendezésű kontinensbajnoksággal. Addig a versenyek és az edzések mellett a vizsgáimat is le szeretném zárni” – idézte a hazai szövetség hírlevele az MTK sportolóját, aki a tokiói után a párizsi olimpiára is kijutott.

Pigniczki Fanninak az idei lesz a második budapesti Európa-bajnoksága.

„2017-ben az első felnőtt Eb-men vehettem részt Budapesten, hatalmas élmény volt hazai közönség előtt versenyezni. Akkor labdával és szalaggal indultam. Most is hasonló hangulatra számítok. Persze azóta eltelt jó néhány év, és más pozícióból várom már a világversenyt” – tette hozzá a világbajnoki bronzérmes versenyző.

A sportág 40. Eb-jét a Papp László Budapest Sportarénában rendezik májusban.

 

Legfrissebb hírek

Rendkívüli közgyűlést tart a Magyar Ritmikus Gimnasztika-szakszövetség

Egyéb egyéni
2026.06.23. 15:03

Rg-vk: két negyedik helyezés Pekingben

Torna
2026.06.21. 16:26

Pigniczki Fanni és az együttes kéziszercsapat döntős a pekingi rg-világkupán

Torna
2026.06.20. 17:45

Hétvégén rendezik az első Keleti Ágnes-emlékversenyt

Torna
2026.06.10. 12:56

Öt labdával negyedik lett a magyar együttes kéziszercsapat az rg Eb-n

Egyéb egyéni
2026.05.31. 18:42

Rg Eb: öt labdával döntős a magyar együttes kéziszercsapat

Egyéb egyéni
2026.05.30. 19:36

Az olimpiai bajnok Varfolomeev nyerte meg az egyéni összetettet az rg Eb-n

Egyéb egyéni
2026.05.30. 16:17

Ritmikus gimnasztika Eb: Pigniczki Fanni 33. lett egyéni összetettben

Torna
2026.05.29. 19:04
Ezek is érdekelhetik