Tekvandó: Márton Luana harmadik lett Dél-Koreában

2023.08.12. 14:46
Márton Luana
Márton Luana a harmadik helyen végzett az 57 kilogrammos súlycsoportban a dél-koreai Cshuncshon Open nemzetközi tekvandóverseny szombati versenynapján.

A Madridban élő és készülő, 17 éves kiválóság – aki május végén Bakuban (Bakι) az első magyar női világbajnoki aranyérmet harcolta ki az olimpiai programban is szereplő sportágban – a tekvandó őshazájában húszfős mezőnyben lépett küzdőtérre.

A viadal honlapjának eredményközlése szerint előbb egy hazai, majd egy vietnámi rivális ellen nyert egyformán két menetben.

Az elődöntőben viszont ugyanilyen arányban felülmúlta őt egy másik dél-koreai tekvandós, Kim Ga Hjon, akit viszont a döntőben az amerikai Faith Dillon gyűrt le két menetben.

A verseny pénteki nyitónapján mindkét magyar fellépő első lett: a tokiói olimpián ötödik, világ- és kétszeres Európa-bajnok Salim Omar az 58, míg a korábbi korosztályos Európa-bajnok Márton Viviana – Luana ikertestvére – a 62 kilósok között bizonyult verhetetlennek.