EJ, kick-box: három magyar döntős, öten bronzéremmel zártak

2023.07.01. 16:30
Fotó: NS-archív
A férfiaknál Bálint Martin és Fésű Lajos, a nőknél Busa Andrea döntőbe jutott a krakkói központú Európai Játékok kick-box-versenyében, szombaton.

A pointfighting 74 kilogrammos súlycsoport elődöntőjében Bálint Martin az olasz Edoardo Bagarellót győzte le 16:11-re, míg a 60 kilósok között Busa Andrea a török Funda Gulec ellen nyert 12:7-re.

NEM JUTOTT DÖNTŐBE A SZLALOM KAJAKOS LAKNER ZITA
A szlalom kajakos Lakner Zita a 35. helyen végzett a szombati időfutam selejtezőben a krakkói központú Európai Játékokon, és így nem jutott be a vasárnapi negyeddöntőbe.

A 39 induló közül Lakner 90.53 másodperc alatt teljesítette az akadálypályát. A továbbjutáshoz ennél közel 21 másodperccel jobb idő kellett volna.

A 79 kilós Fésű Lajos egyhangú pontozással verte a kick-lightban világbajnoki ezüstérmes török Men Recepet, a 23 éves magyar versenyző ellenfele a vasárnapi döntőben a német Al Amin Rmadan lesz.

A férfiaknál 63 kilóban Veres Richárdnak, a nőknél 50 kilóban Török Szonja Hajnalkának, 70 kilóban Kondár Annának, illetve a full-contact 60 kilogrammos súlycsoportjában Czégény Cintiának, valamint a light-contact 63 kilósai között Száraz Gergőnek nem sikerült továbbjutnia, így mindannyian bronzéremmel zártak.