
Kristjan Ceh és Ursa Bogataj (Fotó: AFP)
A férfiaknál a világbajnok és Gyémánt-liga-győztes diszkoszvető, Kristjan Ceh, míg a nőknél az olimpiai bajnok síugró, Ursa Bogataj lett 2022 legjobb sportolója. A kedden rendezett díjátadó gálán a Magyar Sportújságírók Szövetségének képviselői is jelen voltak.
Az MSÚSZ-t – a Szlovén Sportújságíró-szövetség meghívásának eleget téve – Mravik Gusztáv első alelnök és S. Tóth János elnökségi tag képviselte a ljubljanai rendezvényen, amelyet a magyarországi gálához hasonlóan élőben közvetített a televízió.
Az év csapata a pekingi olimpián a síugrók vegyes csapatversenyét megnyerő négyes, azaz Bogataj, Nika Kriznar, Peter Prevc és Timi Zajc egysége lett. A sporttehetségek díját a golfozó Pia Babnik, míg a fair play-kitüntetést Polona Klemencic és Ula Hafner vehette át.
Legfrissebb hírek

Elismeréseket adtak át az MSÚSZ éves kongresszusán
Egyéb egyéni
2026.03.30. 21:49

NS-jótékonyság: focitorna Ádiért
Minden más foci
2026.02.24. 10:16
Ezek is érdekelhetik





