Curling, vegyescsapat-vb: kikaptak a házigazdától a magyarok

2022.10.15. 12:51
A hazaiak elleni vereséggel kezdte a magyar csapat az aberdeeni vb-t (Fotó: Magyar Curling Szövetség/Fb)
A magyar válogatott szombaton a házigazda skótok elleni 9–3-as vereséggel kezdte meg szereplését a curlingesek Aberdeenben zajló vegyescsapat-világbajnokságán – írja az MTI.

A Tatár Lőrinc (skip), Joó Linda, Kalocsai-Van Dorp Vera, Kalocsay Ottó Dániel összeállítású magyarok a kilenccsapatos C-csoportban szerepelnek, és a viadal eredményközlő oldala alapján első összecsapásukon az első end végére 3–0-s hátrányba kerültek. Azt követően azonban megkezdték a felzárkózást, a harmadik endben már egyenlítettek (3–3), utána viszont csak a házigazdák voltak eredményesek.

A magyar együttes vasárnap folytatja szereplését, 9 órától Szlovákia, 17 órától Luxemburg lesz az ellenfél.

A vb-b négy csoportban zajlanak a küzdelmek, az elsők a negyeddöntőbe jutnak, míg a második és harmadik helyezettek a negyeddöntőbe jutásért mérkőznek.