Vívó Eb: Andrásfi és Siklósi is a legjobb 32 között búcsúzott

2022.06.19. 13:37
Siklósi Gergely a legjobb 32 között kényszerült búcsúzni (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
Siklósi Gergely és Andrásfi Tibor is búcsúzott a 32 között a férfi párbajtőrözők versenyében az Antalyában zajló vívó Európa-bajnokság vasárnapi napján, így ez a szakág is érem nélkül zárta az egyéni küzdelmeket.

A 64 között az olimpiai ezüstérmes Siklósi ellenfele a brit Benjamin Andrews volt, akivel az első harmad után döntetlenre, 3:3-ra állt. A második szünetben a rivális 8:7-re vezetett, de a magyar világbajnok fordított (9:8, 10:9), majd 14:12-re győzött.

Ugyancsak továbblépett ebből a körből Andrásfi, aki 7:4-re is vezetett izraeli ellenfele ellen, ám vetélytársa egyenlített (9:9). Innentől kezdve Andrásfi irányított, együttes találatok is estek, végül 15:12-es magyar siker született.

Nem sikerült a továbbjutás Koch Máténak, aki ellen a finn Niko Vuorinen a szünetben 11:8-ra vezetett, majd a végén egy tussal nyert.

Nagy Dávid asszója nagyon izgalmasra sikerült az olimpiai bronzérmes ellen. Az első harmad 2:1-es magyar vezetéssel ért véget, utána az ukrán vezetett, 14:12-re is. Nagy talált, majd egy másodperccel a vége előtt egyenlített. A ráadás egy percben azonban ismét az ukrán talált, és ezzel ő lépett tovább a 32 közé.

Később aztán a legjobb 32 között az olimpiai ezüstérmes, világbajnok Siklósi a dán Patrick Jörgensentől kapott ki 15:12-re, míg a Andrásfit a német Marco Brinkmann verte meg szoros csatában, egy tussal.