MOB: Sosem voltam megélhetési sportvezető, ezután sem leszek – Gyulay Zsolt

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
2022.01.27. 14:01
null
Gyulay Zsolt szombaton harcba száll a MOB elnöki posztjáért (Fotó: Árvay Károly)
Gyulay Zsolttal, a Magyar Olimpiai Bizottság elnökjelöltjével beszélgetett Csisztu Zsuzsa a Mandiner Sport „Jobbfelső: pipa” című podcastműsorában. Gyulay kijelentette, sosem volt és ezután sem lesz megélhetési sportvezető.

Szombaton harcba száll a MOB elnöki székéért Gyulay Zsolt kétszeres olimpiai bajnok kajakos, aki nagyobb szakmai kontrollt ígér a szövetség oldaláról a sportszakmai kérdésekben. Fontosnak tartja például, hogy az úszósportban jelenleg tapasztalt „zajos jelenségekről” se hallgasson a szervezet.

Gyulay kijelentette, nem volt és ezután sem lesz megélhetési sportvezető, továbbá kategorikusan visszautasítja, hogy a MOB-ot csak egy utazási irodaként emlegessék, de az biztos, hogy nyitna a szervezetben a nők felé.

Gyulay mellett Hajdu Balázs olimpikon vitorlázó a MOB másik elnökjelöltje. A Magyar Olimpiai Bizottság elnökválasztó közgyűlését szombaton tartják.

A teljes beszélgetést a lejátszóra kattintva hallgathatja meg!

Legfrissebb hírek

Gyulay Zsolt: Cél az F1 és a MotoGP közös mogyoródi jövője

F1
2026.06.15. 12:44

Gyulay Zsolt: Közép-Európa sporttörténelmi lehetőség előtt áll

Egyéb egyéni
2026.06.13. 18:44

A NOB elnöke: Mindent meg kell tennünk annak érdekében, hogy a tisztelet és a versengés fennmaradjon

Egyéb egyéni
2026.06.12. 14:01

Sajtóhír: 2027-ben nem rendeznek Magyar Nagydíjat a MotoGP-ben

Egyéb autó-motor
2026.06.10. 20:03

Gyulay Zsolt: A Hungaroring jelen állapotában nem alkalmas a MotoGP fogadására

Egyéb autó-motor
2026.06.08. 19:20

MotoGP: a hétvégén tárgyalnak a Magyar Nagydíj jövőjéről

Egyéb autó-motor
2026.06.03. 11:01

Optimista tekvandósok, a birkózók 5–7 olimpiai kvótát remélnek

Egyéb egyéni
2026.05.21. 17:58

A MOB és a főváros is elkötelezett az olimpiarendezés mellett

Egyéb egyéni
2026.05.16. 14:22
Ezek is érdekelhetik