MOB: Gyulay Zsolt lett a szervezet 17. elnöke

2022.01.29. 11:59
null
Gyulay Zsolt (Fotó: Szabó Miklós)
Mint beszámoltunk róla, a szombati közgyűlésen Gyulay Zsoltot választották a Magyar Olimpiai Bizottság elnökének. Az egykori kajakos az MTI összesítése alapján a szervezet 17. elnöke lett.

 

A Magyar Olimpiai Bizottság eddigi elnökei:
1895–1904: Berzeviczy Albert
1904–1905: Széchenyi Imre
1905–1908: Teleky Sándor
1908–1928: Andrássy Géza
1928–1941: Muzsa Gyula
1941–1944: Prém Lóránd
1946–1948: Jámbor Alajos
1948–1950: Sebes Gusztáv
1950–1964: Hegyi Gyula
1964–1969: Egri Gyula
1969–1979: Beckl Sándor
1979–1987: Buda István
1987–1989: Deák Gábor
1989–2010: Schmitt Pál
2010–2017: Borkai Zsolt
2017–2022: Kulcsár Krisztián
2022–: Gyulay Zsolt

A MOB 1928 és 1941 között az Országos Testnevelési Tanács (OTT) IV. számú szakbizottságaként működött. Gyulay Zsolt elnöki mandátuma 2022. február 1-jétől a 2024-es tisztújító közgyűlés napjáig tart.

Legfrissebb hírek

Nem delegál MOB-tagot a Sportjus Magyar Sportjogász Társaság

Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:46

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

A MOB alapszabály-módosítást kezdeményez a Szilágyi Zoltán-ügy kapcsán

Egyéb egyéni
2026.06.19. 15:57

Gyulay Zsolt: Cél az F1 és a MotoGP közös mogyoródi jövője

F1
2026.06.15. 12:44

Gyulay Zsolt: Közép-Európa sporttörténelmi lehetőség előtt áll

Egyéb egyéni
2026.06.13. 18:44

A NOB elnöke: Mindent meg kell tennünk annak érdekében, hogy a tisztelet és a versengés fennmaradjon

Egyéb egyéni
2026.06.12. 14:01

Sajtóhír: 2027-ben nem rendeznek Magyar Nagydíjat a MotoGP-ben

Egyéb autó-motor
2026.06.10. 20:03

Gyulay Zsolt: A Hungaroring jelen állapotában nem alkalmas a MotoGP fogadására

Egyéb autó-motor
2026.06.08. 19:20
Ezek is érdekelhetik